Na to musisz zwrócić uwagę kupując używany samochód

serwis samochodowy

Wiele osób przedstawia nam korzystne oferty używanych samochodów. Chcesz wiedzieć, czy jest jakiś haczyk? Zobacz na co zwrócić uwagę kupując używany samochód.

Ceny nowych pojazdów są niezwykle wysokie, nic więc dziwnego, że często chcemy zaoszczędzić kupując używane samochody. Choć z każdej strony kuszą nas niepowtarzalne okazje samochodowe, warto trzymać głowę na karku pamiętając, że nie wszystko złoto co się świeci.

Zakup używanego samochodu – na co zwrócić szczególną uwagę?

Uważaj na nieprawdopodobne okazje

Niezwykle kosztowne samochody w dobrym stanie za nieprawdopodobnie niskiej cenie? Uważaj! To może być oszustwo. Tanie samochody często sprzedawane są przez złodziei, którzy chcą szybko zdobyć pieniądze, acy po wszystkim zniknąć. Takie podejrzane okazje również mogą świadczyć o tym, że piękny samochód tak naprawdę jest wrakiem zagrażającym naszemu zdrowiu i życiu.

Zwróć uwagę na stopień zużycia wnętrza samochodu

Licznik pokazuje jedno, ale stopień zużycia wnętrza samochodu mówi zupełnie coś innego? To może być sygnał o nieuczciwości ze strony sprzedawcy. Koniecznie zwróć uwagę na zużycie kierownicy, gałki zamontowanej na dźwigni zmiany biegów, wykładziny, a także pamiętaj o sprawdzeniu stopnia zużycia elementów gumowych i siedzisk samochodowych.

Testuj samochód pod każdym możliwym kątem

Obietnice sprzedającego nie dają nam żadnej gwarancji. Pamiętaj, aby samochód przetestować osobiście. Odpal go, przejedź się nim po okolicy, a przede wszystkim sprawdź go w wybranym przez siebie warsztacie. Sprzedający może mieć znajomego mechanika lub rzeczoznawcę, który wciśnie Ci każdy kit. Zdaj się na wsparcie jedynie wybranych przez siebie specjalistów.

Szukaj korozji i oznak wypadku

Pamiętaj, że korozja szybko się rozprzestrzenia, a jej usunięcie często jest dosyć kosztowne. Ponadto obecność korozji w niektórych miejscach ma wpływ bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Szukaj także jakichkolwiek oznak wypadków. Pofalowana blacha, odchodzące od siebie elementy, a także obecność szpachli powinna budzić Twoje wątpliwości. Pamiętaj, że oznak wypadku możesz szukać samodzielnie, lecz dobra jest także pomoc osoby towarzyszącej, która zna się na rzeczy. Warto także poprosić o ocenę stanu pojazdu zaprzyjaźnionego mechanika.

Pytaj i podważaj

Nie bój się zadawać pytań! W końcu płacisz za samochód swoje ciężko zarabiane pieniądze. Poza testowaniem samochodu zadawaj także wszelkiego rodzaju pytania, zwracaj uwagę na nieścisłości i po prostu je podważaj. Nie pozostawiaj miejsca na jakiekolwiek niedomówienia. Poproś także o dokumentację pojazdu i wyjaśniaj wszelkie wątpliwości.

Jak nie wpaść w sidła oszustów?

Oszuści grasują na naiwności i niewiedzy wielu osób, wystawiają swoje samochody na portalach aukcyjnych i serwisach ogłoszeniowych, czyli tam, gdzie możemy również znaleźć wielu uczciwych sprzedawców. Niestety nadal znaczna część oszustw jest niemalże nie do wykrycia. Aby nie dać się oszukać warto zmienić taktykę. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zakup używanych samochodów od rzetelnych i sprawdzonych film. Jedną z nich jest grupa autakrajowe.com.pl