Najbardziej opłacalne zawody wykonywane przy komputerze – wśród nich pozycjonowanie stron

writer_at_work_on_computer

Szukając pracy najczęściej robimy to przez Internet. Nic dziwnego, bowiem to właśnie w sieci możemy znaleźć najwięcej ofert pracy, a ponadto, ich wyszukiwanie jest banalnie proste. A co byście powiedzieli na pracę w domu? Bez straty czasu na dojazdy do pracy, bez stania w korkach, bez chodzenia w garniturze? Zbyt piękne, aby było prawdziwe? Nic bardziej mylnego – poniżej przedstawimy kilka zawodów, w których można wykonywać pracę nie opuszczając własnego mieszkania.

Pierwszym z zawodów, które przychodzą na myśl, gdy mówimy o pracy w domu jest copywriter. Jest to osoba, która zajmuje się zawodowo pisaniem tekstów na strony internetowe. Wbrew pozorom wcale nie jest to taka łatwa praca. Dobry copywriter musi bowiem wykazywać się lada kreatywnością – pisze on przecież teksty o bardzo zróżnicowanym charakterze – na przykład sprzedażowe, informacyjne, czy też reklamowe. Copywriter powinien więc cechować się doskonałą znajomością języka, aby teksty, które tworzy były bezbłędne.

Z pracą copywritera ściśle wiąże się wykonywanie czynności związanych z pozycjonowaniem stron internetowych. Pozycjonowanie stron to nic innego jak dbanie o to, by dana strona zajmowała jak najwyższą lokatę w wynikach wyszukiwania. Pozycjoner stron internetowych dba więc o to, by witryna znajdowała się w dużej liczbie katalogów stron, co pomaga w osiąganiu jak najlepszych pozycji. Oczywiście, konieczne jest także odpowiednie dobranie słów kluczowych, a także przygotowanie tekstów do tych katalogów. Teksty powinny mieć charakter unikalny, albowiem teksty, które są powielane wielokrotnie stają się zdecydowanie mniej wartościowe dla wyszukiwarek. Nierzadko jest tak, że zadania związane z pisaniem tekstów wykonuje copywriter, natomiast pozycjoner zajmuje się opracowywanie całej strategii związanej z uzyskiwanie jak najlepszych wyników wyszukiwania. Widzimy zatem jak bardzo zawody pozycjonowanie stron oraz copywriter są ze sobą powiązane.

W Internecie mogą pracować nie tylko osoby zajmujące się budowaniem i serwisowanie stron. To także znakomite miejsce pracy dla tłumaczy. Posiadają oni swoje witryny, na których oferują swoje usługi oraz ogłaszają się na specjalnych portalach. Tłumacze otrzymują teksty za pomocą poczty elektronicznej i w ten sam sposób przesyłają je swoim odbiorcom. Dzięki temu wszystko odbywa się bardzo szybko, a ewentualne poprawki wykonywane są niemalże od ręki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z pomocy internetowych tłumaczy.

W niektórych krajach przy pomocy Internetu można wykonywać również prace, które do tej pory wymagały stałej obecności w siedzibie naszego pracodawcy. Otóż w Stanach Zjednoczonych coraz więcej osób zajmujących się na przykład rejestracją pacjentów w placówkach medycznych, zarządców nieruchomościami, czy też pośredników sprzedaży wycieczek turystycznych pracuje nie wychodząc z domu.

Co ciekawe zarabiać przez Internet można niekoniecznie poprzez świadczenie typowej pracy. Istnieje bowiem wiele firm, które oferują tak zwane programy partnerskie. Przystępując do takiego programu stajemy się współpracownikami – partnerami – danej firmy. Wówczas, przy pomocy narzędzi dostarczonych nam przez naszego partnera – na przykład profesjonalnej witryny internetowej, jak również wsparcia technicznego. Przy ich pomocy pozyskujemy nowych klientów dla naszego partnera. Oczywiście, musimy dobrze wypromować naszą stronę w sieci, jednak w tym również pomoże nam firma, z którą współpracujemy. W ramach programu partnerskiego może oferować na przykład usługi finansowe czy też ubezpieczenia.

Nie powinniśmy się dziwić, że coraz więcej osób pracuje nie wychodząc z domu. Zjawisko to świadczy bowiem o postępie, który nieustannie się dokonuje na naszych oczach. Dzięki pracy w domu mamy więcej czasu na to, co tak naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu – na rodzinę, na odpoczynek, na to by ugotować obiad, czy wyjść wieczorem do teatru. Zatem jeśli mamy w sobie na tyle samodyscypliny by pracować w domu, możemy taką możliwość poważnie rozważyć.