Najciekawsze aplikacje dla biznesu

logistics-mobile-apps

Jesteś właścicielem przedsiębiorstwa? Poszukujesz rozwiązań, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy? Niezależnie od tego czy prowadzisz małą działalność gospodarczą, czy stoisz na czele większego zakładu pracy, możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu dla siebie i zatrudnianych osób, a także usprawnić i poprawić jakość wykonywanych zleceń i projektów. Wszystko to jest możliwe dzięki aplikacjom mobilnym, które w większości są dostępne w darmowej wersji.

Evernote

Niezbędnikiem każdego właściciela firmy jest organizer. Przez lata wszelkiego rodzaju notatki zapisywano na pojedynczych karteczkach. Zgubienie nawet jednej z nich mogło całkowicie zburzyć plan zadań oraz chronologię działań.

Obecnie funkcję organizera może pełnić nasz smartfon, tablet lub komputer. Evernote działa zarówno w formie aplikacji, jak również jest dostępny w przeglądarce. Obie wersje są ze sobą w pełni kompatybilne. Największym plusem tego pomocnika biznesowego jest jego podręczność. Kiedy wpadnie nam do głowy jakiś pomysł lub nieoczekiwanie zostanie odwołane spotkanie, za pomocą kilku kliknięć dokonamy zmian. Dodatkowo program powiadomi nas o danej rzeczy, jeżeli wcześniej ustalimy jej dokładną datę i godzinę.

Ponadto Evernote nie ogranicza się wyłącznie do notatek tekstowych. Ten elektroniczny organizer umożliwia również ich zapisywanie w formie graficznej, np. poprzez zdjęcia z pamięci telefonu lub screeny stron internetowych, a nawet dźwiękowej, za pomocą naszych nagrań. Notatki możemy grupować według samodzielnie określonych kategorii.

Aplikacja jest dostępna za darmo. Jej płatna wersja pozwala na działanie w trybie offline, bez konieczności połączenia z Internetem, a także zapewnia nielimitowany transfer danych.

QuickOffice

Jak sama nazwa wskazuje, jest to szybki pakiet biurowy. Za pomocą tej jednej aplikacji możemy przeglądać, tworzyć oraz edytować pliki z programów wchodzących w skład Microsoft Office. Dodatkowo QuickOffice obsługuje powszechnie używany format PDF.

Ściągnięcie tego programu okaże się nie tylko wygodą użytkowania, ale przede wszystkim oszczędnością miejsca na naszym urządzeniu mobilnym. Zamiast instalować kolejno każdy element pakietu MS Office, wszelkie pliki tekstowe, prezentacje czy arkusze kalkulacyjne będziemy mogli zgromadzić w jednym miejscu.

QuickOffice jest dostępny w anglojęzycznej wersji, jednak jego obsługa jest bardzo prosta. Każdy użytkownik szybko zapozna się z jego działaniem.

MobileSign

Zarządzający firmą doskonale zdają sobie sprawę, że prowadzenie działalności to nie tylko ponoszenie odpowiedzialności za pracowników oraz wykonywane zadania, ale również cała masa papierkowej roboty. Nie zawsze możemy być w firmie, w związku z czym pojawiają się trudności przy podpisywaniu dokumentów.

Twórcy aplikacji MobileSign stworzyli narzędzie umożliwiające składanie elektronicznego podpisu na dowolnym e-dokumencie. Weryfikacja podpisu lub parafki odbywa się poprzez specjalny certyfikat, znajdujący się w wewnętrznej pamięci urządzenia mobilnego, za pomocą którego korzystaliśmy z tego programu.

Jeżeli podpis zostanie sprawdzony, możemy wysłać dokument drogą elektroniczną do naszych współpracowników lub bezpośrednio do kontrahenta.

Czas Pracy Ewidencja

Rozliczanie czasu przepracowanego przez członków zespołu firmy jest niezwykle przydatną funkcjonalnością. Do tej pory ewidencja kojarzyła się z instalowaniem specjalnych systemów i czytników montowanych przy wejściu do firmy. Obecnie wystarczy do tego jeden program, na dodatek przygotowany przez polskich twórców.

Jest to narzędzie, do którego dostęp ma każdy zatrudniony. Samodzielnie dokonuje on rozliczenia czasu pracy, uwzględniając godziny przyjścia i zakończenia dnia pracy, wszelkie wyjścia z budynku firmy w trakcie zmiany, wolne dni, urlopy, nadgodziny, a opcjonalnie również czas przeznaczony na realizację konkretnych zadań. Na tej podstawie ocenia się frekwencję wszystkich pracowników, a w konsekwencji wysokość miesięcznego wynagrodzenia lub premie, np. za wyrobienie dodatkowej liczby godzin lub sprawne wykonywanie obowiązków.

Ewidencja dokonywana jest zgodnie z zasadami prawa i kodeksu pracy. Zasady użytkowania tego programu są ustalane indywidualnie, w zależności od danego systemu i trybu zatrudniania. Na początek użytkownik otrzymuje 30-dniową wersję testową. Dalsze korzystanie wymaga już licencji.

Artykuł opracowano we współpracy z producentem oprogramowania dedykowanego Ontium Software.
Więcej na stronie firmowej: https://www.onitum.pl/