Kiedy jest najlepszy czas na wakacje w Meksyku?

Pogoda w Meksyku zróżnicowana jest równie bardzo, jak sam ten kraj. Klimat tam uzależniony nie jest wyłącznie od panującej pory roku, ale też od danego regionu. Środkowa, a także północna część Meksyku, znajduje się w zwrotnikowej strefie. Średnia roczna temperatura jest tam umiarkowana i zwykle nie przekracza ona 20 stopni Celsjusza. Na pewno nie można narzekać tam na zimne oraz dość kapryśne lato, jednakże zimy bywają tam chłodne. Południowa część kraju to miejsce, gdzie temperatury są identyczne niemalże każdego miesiąca. Co jednak istotne, panuje tutaj znacznie większa wilgoć, a szczególnie w trakcie tzw. pory deszczowej.

Jeśli nasz wybór pada właśnie na Meksyk wakacje mogą być naprawdę udane, jednak warto wybrać odpowiednią porę roku. Kilka wskazówek okaże się dla nas bardzo przydatnych i pomogą nam wybrać najlepszy okres na przyjazd do tego miejsca.

Pogoda i wyjątkowy klimat Meksyku – kiedy najlepiej przyjechać w te strony?

Meksykański klimat znany jest z dość umiarowych temperatur, które utrzymują się przez cały rok, jednakże należy mieć na uwadze to, że w zależności od danego regionu aspekt ten może być dość zróżnicowany. Większość terenów Meksyku położonych jest w klimacie zwrotnikowego kontynentalnego suchego a to np. północne rejony górskiego łańcucha Sierra Madre oraz Wyżyna Meksykańska.

Skrajnie suchy klimat spotkamy natomiast na Półwyspie Kalifornijskim. Stawiając na wakacje w tym kraju w okolicach lutego i marca, będziemy mieć pewność, że nie natrafimy na ogromne tłumy turystów, a nie będzie przy tym także problemów z wyborem odpowiedniego hotelu. Jeśli będzie to jednak kwiecień, maj lub czerwiec – panować mogą bardzo wysokie temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Jest to zdecydowanie najcieplejszy okres, na jaki można natrafić podczas pobytu w Meksyku.

Nasz wybór czasu na przyjazd tutaj, powinien być uzależniony w głównej mierze od tego, czego oczekujemy od naszych wakacji, dlatego warto zastanowić się i zaplanować wyjazd odpowiednio wcześniej.