Najważniejszy aspekt komputera przemysłowego: jego niezawodność!

Komputery przemysłowe na hali produkcyjnej ewoluowały od wczesnych zastosowań komercyjnych w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym w latach 60-tych po integralne miejsce niemal w każdym przemyśle. Co się zmieniło i jakie wyzwania stoją przed firmami produkcyjnymi uzależnionymi od komputerów przemysłowych w ramach codziennych operacji?

kopalnia delta

Komputery przemysłowe stały się kamieniem węgielnym procesów produkcyjnych na całym świecie, są bardzo istotną cechą nowoczesnej hali produkcyjnej. Można śmiało powiedzieć, że nie ma zbyt wielu firm produkcyjnych, które działałyby bez użycia komputera w ramach swoich celów strategicznych.

Wzrost liczby komputerów przemysłowych na hali produkcyjnej wynika z potrzeby zwiększenia wydajności:

  • Aby sprostać wymaganiom ciągle zmieniającego się rynku.
  • Aby pozostać konkurencyjnym w gwałtownie kwestionowanym przemyśle.

W rezultacie stacje sterowane komputerowo stały się w zasadzie wymogiem obowiązkowym na hali produkcyjnej. W konsekwencji wykorzystanie komputera rozszerzyło się na wiele obszarów cyklu produkcyjnego.

Wszystko, począwszy od administracji, zbierania danych, dzienników wysyłkowych, projektowania produktów i budowania produktów, będzie prawdopodobnie wymagało systemu sterowanego komputerowo do wykonywania wymaganych funkcji. W rzeczywistości trudno sobie wyobrazić, by współczesna produkcja przetrwała bez wpływu komputerów przemysłowych, podkreślając, jak integralne stają się one w obecnej erze.

W skrócie, nie można uciec od rzeczywistości – komputery są przyszłością przemysłu wytwórczego.

Wyzwania informatyki przemysłowej w produkcji

Z racji tego, że informatyka staje się bardziej kluczowa dla produkcji, tak samo związana z nią ochrona komputera wymaga większej uwagi ze strony producentów. Podczas gdy wykorzystanie komputera w produkcji niewątpliwie rozwinęło przemysł, dotarcie do punktu, w którym komputery mogą być używane w środowisku przemysłowym, nie obyło się bez wyzwań. W rzeczywistości nadal stanowi wyzwanie dla wielu firm produkcyjnych.

Pojawienie się przemysłowych paneli komputerowych i przemysłowych obudów komputerowych jest dowodem na to, że istnieje problem w zakresie utrzymania użytkowania komputera w środowisku tak wrogim jak hala produkcyjna. Nigdy nie było tak, że można po prostu zintegrować system sterowany komputerowo na hali produkcyjnej i gotowe.

Jednak jak widać – udało się nam przejść do etapu, w którym korzystanie z komputerów stało się powszechne w środowisku przemysłowym, a firmy produkcyjne musiały sięgnąć po solidne rozwiązania, aby zapewnić trwałość komputera i chronić linię produkcyjną w całości. Przecież w przypadku wielu przedsiębiorstw produkcyjnych sytuacja jest taka, że jeśli komputer przemysłowy się zatrzyma, to samo stanie się z całą linią produkcyjną!

Tym samym: niezabezpieczone, sterowane komputerowo systemy na hali produkcyjnej to katastrofa na linii produkcyjnej, która może się zdarzyć i jest to scenariusz, którego każdy producent chce uniknąć. Jednak sama ilość produktów dostępnych w celu ochrony komputerów używanych w środowiskach przemysłowych może utrudnić identyfikację rozwiązania, które oferuje połączenie solidności, elastyczności i ceny.