Naprawa gitary? Zawsze lepiej zaufać profesjonaliście!

Gra na instrumencie gitarowym daje muzykom wiele przyjemności, ale wiąże się również z pewnym bólem. Twoja gitara lub inny instrument strunowy to delikatne dzieło sztuki. Każdy element, połączenie i element jest starannie wykonany, aby uzyskać unikalny dźwięk. W rzeczywistości są one tak delikatne, że istnieje niezliczona ilość stron i ksiąg zawierających informacje o tym, jak utrzymać te instrumenty w jak najlepszym stanie.

Materiały organiczne użyte do skonstruowania instrumentu strunowego są utrzymywane razem w idealnej równowadze. Specjalistyczny montaż oznacza, że bardzo łatwo jest poważnie zepsuć swój instrument, jeśli nie wiesz, co robisz. Jeśli konieczna jest naprawa, zawsze lepiej zaufać profesjonaliście, niż wyrządzić więcej szkód swoim amatorskim próbom.

Nowi studenci lub muzyk na każdym poziomie, który nie zna dokładnej techniki zmiany położenia kolumny dźwiękowej lub naprawy luźnych połączeń i strun – musi zanieść swoje instrumenty do wykwalifikowanego eksperta. Lutnicy to wyspecjalizowani stolarze, którzy rozumieją delikatną naturę instrumentów. Są w stanie stworzyć części zamienne i rozwiązać prawie każdy problem. Jednak wiedza, jak wybrać specjalistę, może być wyzwaniem, jeśli nie wiesz, jakich cech szukać.

Poniższe wskazówki zawierają porady dotyczące wyboru lutnika, któremu możesz zaufać, który zadba o Twój drogi instrument.

Sprawdź referencje

Zapytanie innych muzyków to pierwsza sprawa przy wyborze lutnika. Musisz zasięgnąć porady osób, które korzystały z tej samej usługi. Może to znacznie zawęzić opcje. W zależności od tego, czy mieszkasz w mieście, czy w małym miasteczku, może być tylko kilka wykwalifikowanych osób, które mogą dokonywać napraw instrumentów w pobliżu.

Jeśli to możliwe, dowiedz się, czy lutnik jest członkiem stowarzyszenia lub szkół, do których uczęszczał. Nie jest to konieczne, ponieważ niektórzy z najlepszych rzemieślników nie przyłączają się do stowarzyszeń lub nauczyli się swoich umiejętności jako praktykant, ale może to wskazać oddanie danej osoby w rzemiosło.

Obserwuj jak radzi sobie z nim lutnik

Jest szansa, że jeśli znalazłeś doskonałego lutnika, ta osoba będzie miała mnóstwo klientów. Instrumenty są drogie, ale Twój instrument jest dla Ciebie ważny niezależnie od jego wartości pieniężnej. Wybrany serwis gitar powinien naprawdę dbać o instrumenty i skupić się na każdym instrumencie tak, jakby był jedynym. Dobrym sposobem sprawdzenia, czy lutnik ma kwalifikacje, jest sprawdzenie, jak długo dana osoba prowadzi działalność. Jeśli idziesz do serwisu, który sprzedaje instrumenty, reguła nie ma zastosowania zbyt dobrze, ale jeśli serwis, który odwiedzasz, koncentruje się tylko na naprawach i działa od ponad czterech lat, jest to bezpieczny zakład.

Zastanów się, jak dobrze czujesz się z lutnikiem i jego nastawieniem

Nie zniechęcaj się, jeśli pójdziesz do serwisu z instrumentami gdzie lutnik nie jest zbyt entuzjastyczny. Wiele utalentowanych osób nie ma wielkich umiejętności interpersonalnych. Jeśli osoba, z którą rozmawiasz, jest zrzędliwa, poprawia terminologię lub przerywa opisywanie problemu, być może znalazłeś dobrego fachowcę. Czasami powodem, dla którego ci lutnicy są zrzędliwi, jest fakt, że naprawdę dbają o instrumenty i chcą wykonywać dobrą robotę.