Nasze zestawienie osobistych kont bankowych

o-ONLINE-BANKING-facebook

Dla osób szukających idealnego konta bankowego mnogość ofert dostępnych na rynku może wydać się przytłaczająca. Wybór konta jest poważną sprawą, i żeby zdecydować jak najlepiej zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem osobistych kont bankowych. Podajemy najbardziej korzystne naszym zdaniem oferty polskich banków.

Pierwsze miejsce zajęło T-Mobile Konto, które znajduje się w ofercie Alior banku. Konto jest bezwarunkowo bezpłatne. Nie płacimy za kartę, prowadzenie rachunku, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie są darmowe. Bank oferuje nam dziesięć bezpłatnych przelewów natychmiastowych miesięcznie, a dla rachunku, na którym znajduje się kwota nie przekraczająca 5000 zł przewidziane jest wysokie oprocentowanie – 3%, z zastrzeżeniem, że w poprzednim miesiącu na koncie zaksięgowano kwotę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 1000 zł. Jedynym minusem konta może być to, że dostępne są jedynie trzy bezpłatne wpłaty za pośrednictwem wpłatomatu.

Kolejną pozycją na polskim rynku jest Konto z Lwem Direct, które oferuje ING Bank Śląski. Bank oferuje bezpłatne prowadzenie konta, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wydanie karty jest bezpłatne, jednak obowiązuje warunek, że musimy wykonać transakcje przy pomocy karty na sumę minimum 200 zł miesięcznie, jeżeli go nie spełnimy bank pobierze z naszego konta opłatę w wysokości 7 zł miesięcznie za kartę. Minusem tego konta może być opłata pobierana za przelewy natychmiastowe w wysokości 5 zł, a także koszty wypłaty z zagranicznych bankomatów. Jeżeli przebywamy za granicą i wypłacimy pieniądze z bankomatu, nasz bank pobierze od nas prowizję w wysokości 3% od wypłacanej kwoty.

Następną ciekawą propozycją, a zarazem nowością na rynku polskim jest Smart Konto oferowane przez założony w 2014 roku Smart Bank. Bank nie pobiera od nas opłat za prowadzenie konta, karta i wszystkie bankomaty na świecie również są bezpłatne. Jeżeli zdecydujemy się na założenie konta oszczędnościowego, jego oprocentowanie będzie wynosiło 3, 5%. Wadą tego konta jest brak możliwości wykonania przelewu natychmiastowego, a także opłata w wysokości 5 zł za polecenie zapłaty naliczana za każdym razem niezależnie od liczby poleceń.

Dość interesujące warunki oferuje Konto Wyższej Jakości Alior banku. Wszystkie oferowane przez to konto usługi są darmowe, jednak jest to obwarowane koniecznością wpływy na konto minimum 2500 zł, lub wykonania transakcji bezgotówkowych kartą w wysokości 700 zł miesięcznie.

Bank BNB Paribas swoją ofertą może zainteresować zwolenników zakupów internetowych. Ma w swojej ofercie iKonto, które gwarantuje zwrot 3% wartości zakupów zrobionych za pośrednictwem platformy PayU. Maksymalnie można odzyskać 50 zł zwrotu z zakupów, jednocześnie warunkiem aktywowania tej usługi jest przelew na konto minimum 1000 zł.

VOLKSWAGEN BANK posiada w swojej ofercie wysoko oprocentowane konta. Konto oszczędnościowe tego banku ma oprocentowanie w wysokości 4, 5%, lokata do 5, 5%.

Deutsche Bank posiada w swojej ofercie konto dbNET, którego usługi są niemal całkowicie darmowe. Nie płacimy za prowadzenie konta, wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie są darmowe. Jedynie opłata za kartę wynosi 5 zł, jeżeli nie wykonamy nią transakcji na kwotę 200 zł. Gdy spełnimy ten warunek opłata nie zostanie pobrana. Nie płacimy za zlecenia stałe, przelewy, ani za polecenia zapłaty.

Kolejne miejsce na naszej liście zajmuje eKonto mobilne mBanku. Plusem jest tu brak opłat za prowadzenie rachunku. Dla kwoty do 3000 zł oprocentowanie konta wynosi 4%. Opłata za kartę nie jest pobierana w sytuacji, gdy w poprzednim miesiącu wykonaliśmy transakcje kartą na kwotę minimum 200 zł. Jeżeli nie spełniliśmy tego warunku bank pobierze od nas 4 zł za kartę. Darmowe wypłaty mamy zapewnione jedynie w ograniczonej ilości bankomatów, koszty wypłat w pozostałych bankomatach w Polsce wynoszą 5 zł za jednorazową wypłatę, natomiast wypłaty z zagranicznych bankomatów będą obłożone 3% prowizją. Za sprawdzenie stanu konta w bankomacie zapłacimy 5 zł, natomiast za usługę zmiany kodu PIN – 2 zł.

Informacje na temat najlepszych kont osobistych zebrał dla nas pracownik portalu kontobankowe24.pl