Rolety natynkowe – korzystny i wygodny wybór

Rolety natynkowe to systemy montowane na elewacji budynku lub we wnęce okiennej. Zapewniają prywatność, cień oraz poczucie bezpieczeństwa lokatorom. W tym artykule przyjrzymy się korzyściom, jakie mogą zaoferować rolety natynkowe, a także podpowiemy, jak wybrać te odpowiednie do swoich potrzeb.

Korzyści z montażu rolety zewnętrznej

Rolety natynkowe to świetny sposób na zapewnienie prywatności i kontrolę światła w każdym oknie. Są łatwe w instalacji i mogą być używane zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Żaluzje natynkowe są dostępne w różnych stylach, materiałach i kolorach, co pozwala dostosować wygląd okien. Zapewniają również doskonałą izolację od temperatur zewnętrznych, pomagając zaoszczędzić na kosztach energii. Dzięki eleganckiemu wzornictwu i łatwemu procesowi instalacji rolety zewnętrzne są idealnym wyborem do każdego domu lub biura. Można je zamontować nie tylko w trakcie budowy, lecz także przy modernizacji budynku.

Wykonanie pancerza i rodzaje skrzynek

Pancerz rolety zewnętrznej powstaje z wysokiej jakości profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Dwuwarstwowe pokrycie profili lakierem w systemie PU/PA, sprawia że charakteryzuje je podwyższona odporność na ścieranie i oddziaływanie czynników atmosferycznych. Szeroki wybór kolorów, od standardowych po drewnopodobne, sprawi że dobierzesz idealną barwę rolet zewnętrznych. Staną się więc nie tylko ochroną, ale i elementem dekoracyjnym elewacji.

Idealne dopasowanie do wyglądu budynku dopełni wybór odpowiedniej skrzynki. To w jej wnętrzu ukryty jest cały mechanizm. Montaż rolet zewnętrznych ze skrzynką ściętą pod kątem 45 stopni (system SK) to najbardziej popularna opcja. Można wybrać także bardziej atrakcyjne wizualnie rodzaje skrzynek: półokrągłą lub okrągłą.

Rolety natynkowe – jaki napęd wybrać?

Rolety zewnętrzne sterowane ręcznie to z pewnością tańszy wybór. Roletą można operować za pomocą jednego z poniższych elementów: zwijacza na taśmę lub linkę, zwijacza na korbę lub przekładni planetarnej. Automatyczne rolety sterowane mogą być poprzez wyłącznik pod- lub natynkowy, nadajnik jedno- lub wielokanałowy, sterowniki i przekaźniki. Każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie – sterowanie roletami zewnętrznymi to stale rozwijający się rynek, który ma za cel nadążyć za nowoczesną technologią. Możliwość szybszego sterowania roletami to w przypadku napędu elektrycznego jego główna zaleta.

Które rolety zewnętrzne wybrać?

Ponieważ rolety podtynkowe wymagają ingerencji w konstrukcję budynku, coraz więcej osób wybiera ich natynkowe odpowiedniki. To najprostszy w montażu model rolet zewnętrznych, który łatwo zdemontujesz lub naprawisz w razie potrzeby. Sterowanie elektryczne lub ręczne będzie w pełni dopasowane do Państwa potrzeb. Nie mniej ważna jest doskonała izolacja akustyczna oraz możliwość zamontowania niezależnego systemu moskitiery. Pozwoli on uchronić wnętrze budynku przed insektami, pozostawiając jednocześnie dostęp światła i powietrza. Rolety zewnętrzne natynkowe to również energooszczędne rozwiązanie, pozwalające zminimalizować utratę ciepła przez okna. Kluczem jest wysoki współczynnik izolacyjności pianki poliuretanowej, wypełniającej pancerz rolety.

Montaż wybranych rolet natynkowych

Rolety natynkowe występują w tak szerokiej gamie wzorów, barw i modeli, że z pomocą fachowców dopasują je Państwo do swoich oczekiwań. Przemawia za nimi fakt, że można je włączyć do elewacji nie tylko na etapie montażu stolarki okiennej. W każdej chwili można je zamontować na budynki i długo cieszyć się z ich zalet.