Być nawodnionym i jak jeszcze przygotować się do masażu?

Relaks. Ulga. Poprawa. Sam masaż głębokich tkanek oferuje wiele korzyści. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby zmaksymalizować i przedłużyć wyraźny efekt masażu i ulepszyć całe doznania.

Mając czas i zaangażowanie finansowe poświęcone na wykonanie masażu tkanek głębokich, ważne jest, aby przygotować się z wyprzedzeniem i mieć plan, co robić później. Bez względu na to, czy chodzi o masaż kręgosłupa, czy innej części ciała – zapoznaj się z kilkoma prostymi wskazówkami, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać czas spędzony na stole do masażu.

W miarę zbliżania się terminu wizyty należy pamiętać o następujących czterech rzeczach:

1. Pozostań nawodniony. Nawadnianie rozpoczyna się co najmniej 24 godziny przed wizytą u masażysty. Masaż tkanek głębokich uwalnia toksyny z mięśni. Upewnienie się, że jesteś nawodniony podczas masażu, ułatwia organizmowi wypłukanie toksyn tak szybko i efektywnie, jak to tylko możliwe. Ponadto dobrze nawodnione mięśnie są bardziej elastyczne, co może ułatwić terapeucie rozbijanie najtrudniejszych węzłów bez powodowania zbytniego dyskomfortu.
2.Weź prysznic. Chociaż nie zawsze jest to możliwe, wzięcie prysznica może uczynić masaż bardziej relaksującym doświadczeniem. Ciepła woda pomoże rozluźnić mięśnie, co jest kolejnym sposobem na zmniejszenie potencjalnego dyskomfortu podczas masażu tkanek głębokich. Ewentualnie możesz zdecydować się na masaż z dojazdem, dzięki któremu zawsze masz dostęp w swoim domu do takiego przygotowania się do masażu. Tutaj znajdziesz dodatkowe informacje nt takiego masażu.

3. Noś luźne, wygodne ubranie. Dla niektórych noszenie wygodnego ubrania może automatycznie wywołać rozluźnienie mięśni. Również bóle mięśni mogą się zmieniać po zakończeniu masażu, więc luźne ubranie może być łatwiejsze (i wygodniejsze!) do zarządzania w takich okolicznościach i można założyć przed opuszczeniem kliniki.

4. Poznaj swoje cele związane z masażem. Jeśli masz konkretny cel masażu – taki jak złagodzenie napięcia w określonym obszarze lub wspomaganie leczenia konkretnego urazu – pamiętaj, aby powiadomić o tym masażystę. W ten sposób mogą być pewni, że odpowiedzą na Twoje obawy.

Punkty maksymalizacji po opiece nie różnią się zbytnio od tych przedstawionych podczas przygotowywania. W końcu masaż nie jest odosobnionym doświadczeniem – jest częścią ciągłej interakcji twojego ciała ze wszystkim wokół niego. Oto cztery rzeczy, które możesz zrobić, aby rozszerzyć korzyści po odbyciu masażu. Tutaj możesz przeczytać więcej.

Pij nadal dużo wody.

Podobnie jak nawodnienie organizmu przed wizytą, picie wody później może pomóc wypłukać toksyny uwolnione podczas masażu. Utrzymanie poziomu nawodnienia po masażu może również zmniejszyć skutki uboczne po masażu, takie jak bolesność i nudności.

Jedz zdrowo.

Najlepiej unikać ciężkiego posiłku po masażu, ale chcesz też mieć pewność, że otrzymujesz wystarczającą ilość składników odżywczych. Masaż tkanek głębokich stymuluje przepływ krwi do potrzebującej tkanki mięśniowej, więc chcesz mieć pewność, że krew zawiera potrzebne składniki odżywcze.

Odpocznij dobrze w nocy.

Podczas snu Twoje mięśnie są w stanie zregenerować się ze stresu związanego z masażem i efektywnie wykorzystać składniki odżywcze, które są dostarczane przez zwiększony przepływ krwi. Zatem staraj się sprać przez co najmniej 6 godzin.