Nieplanowane spotkanie biznesowe po godzinach? Zarezerwuj miejsce w restauracji z systemem rezerwacji online Bookero

onlineres3

Kto prowadzi własny biznes, doskonale zdaje sobie sprawę, że nie jest to praca, którą można zamknąć w ramach czasowych. Nie da się pracować jedynie osiem godzin dziennie, a często sytuacja wymaga, by spotykać się z klientami czy kontrahentami po godzinach. Zakładając własną firmę trzeba więc zdawać sobie sprawę z tego, że przynajmniej w ciągu pierwszych kilku lat będziemy pracować znacznie dłużej niż ludzie na etatach.

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, spotkania biznesowe mogą odbywać się zarówno w siedzibie firmy, jak poza nią. W dobrym tonie jest zaproszenie poważnego klienta na spotkanie do restauracji, dzięki czemu można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli rozmowę o biznesie z dobrym jedzeniem. Co więcej, spotkania biznesowe, które odbywają się przy posiłku, a nie w surowym firmowym wnętrzu, są bardziej owocne i o wiele łatwiej dojść do porozumienia nawet z bardzo wymagającym klientem czy kontrahentem biznesowym.

Na ostatnią chwilę łatwiej znaleźć wolne miejsce online niż przez telefon

Często zdarza się, że spotkanie trafia się w ostatniej chwili i nie mamy wystarczająco dużo czasu, by odpowiednio wcześnie zamówić stolik w restauracji. Wtedy z pomocą może przyjść system rezerwacji online, z którego korzysta coraz więcej punktów usługowych. Dzięki aplikacji można szybko sprawdzić, jakie restauracje w pobliżu mają aktualnie wolne stoliki i zarezerwować miejsce w wybranym lokalu.

Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie nie trzeba już podczas spotkania chodzić od restauracji do restauracji w poszukiwaniu wolnego miejsca. Z perspektywy klienta biznesowego nie będzie to raczej mile widziane. Dobry biznesmen powinien być zawczasu przygotowany na różne awaryjne sytuacje, a aplikacja mobilna z pewnością ułatwi mu codzienne funkcjonowanie, nawet, gdy trzeba cos załatwić na ostatnią chwilę.

Coraz więcej usług rezerwujemy przez internet

Dzięki systemom rezerwacji online można w dzisiejszych czasach nie tylko znaleźć wolny stolik w pobliskiej restauracji, ale również umówić się na wizytę u lekarza, kosmetyczki czy fryzjera, a nawet zaplanować wizytę u mechanika samochodowego. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie rezerwacji online, co zdecydowanie ułatwia pracę pracownikom i umożliwia lepsze zaplanowanie codziennych obowiązków.

Takie systemy są również korzystne z perspektywy klientów – mogą oni bowiem na spokojnie przejrzeć terminarz wolnych miejsc i wybrać taką datę i godzinę, która im najbardziej odpowiada. Dzięki aplikacjom umożliwiającym rezerwację nie ma też problemu z przełożeniem terminu wizyty czy jej odwołaniem. Oczywiście, z punktu widzenia właściciela biznesu nie jest to już tak wygodne, gdy klient rezygnuje z wybranego terminu w ostatniej chwili, niestety takie jest ryzyko zawodowe związane z prowadzeniem własnej działalności.