Nietypowe wystroje wnętrz w zakładach pracy

1002_oz_ad1_1

O nietypowych wystrojach wnętrz powiedziano (i pokazano) już wiele, zarówno schematów, jak i propozycji. Każde odstępstwo od ogólnie przyjętych norm, nazywane jest nietypowym. Jakie to są normy? Wszystkie te zachowania, które akceptuje większość społeczeństwa? W zasadzie tak. Jednak są inne normy, które społeczeństwo akceptuje, ale ich nie popiera. Są to normy tzw. indywidualne, czyli takie, które ktoś sobie sam nakreślił i z nich korzysta. Czy można uznać je za nietypowe? Oczywiście, pod warunkiem, że są stosowane przez niewielką liczbę ludzi i tylko na ich własnym „terenie”. Można też uznać, że przestaną być nietypowe, jeśli większość je zaakceptuje, zachwyci się nimi i zacznie je wprowadzać we własne otroczenie. Taki wystrój stanie się wtedy „trendy”.

Jak można nietypowo wystroić zakład pracy?

Gdyby takie pytanie udzielić właścicielowi np. fabryki przetwórstwa rybnego, zapewne odpowiedziałby: „A w której części fabryki?” Oczywistym jest, że tam gdzie „pędzi” taśma, przetwarzając ryby i przygotowując je do puszek, nikt nie powiesi arrasów na ścianach (nawet tych nieprawdziwych). Jeśli już, to ściany będą zdobić sceny marynistyczne. Samo wnętrze, to maszyny do produkcji. A biuro? Biuro, to już inna bajka. Tutaj można śmiało zaprzęgnąć wyobraźnię i wystroić je tak, że każdy klient który przyjdzie zamówić partię konserw do swego sklepu, czy hurtowni, usiądzie i pomyśli: „Dobrze trafiłem”. Czy to zafascynują go ściany samego biura, czy też jego „podłogowy wystrój”.

Aby klient czuł się „jak w domu”.

Sposobem na to, aby klient czuł się jak w domu, może być ustawienie w biurze specjalnych „poduszek-mebli”, które sprawią, że potencjalny kupiec znacznie łatwiej i luźniej będzie chciał rozmawiać o interesach. Być może nawet same negocjacje nie będą go tak interesowały, jeśli właściciel przetwórni przyjmie go jak przyjaciela. Takie „Miuki” można zakupić w http://www.miuki.pl . Wnętrze biura zyska na oryginalności, wygodzie, oraz nieprzeciętności. Na pewno żaden klient będący w takim biurze, nie zapomni go nigdy.

Inne rodzaje wystroju.

Oczywiście, można inaczej wyposażyć biuro. Wszystko zależy od tego, jakie preferencje ma sam właściciel, oraz jaką działalność prowadzi. Np. warsztaty samochodowe mają obklejone ściany np. aktami. Przecież tam też przyjeżdżają kobiety, więc i wnętrze takiego warsztatu powinno „jakoś wyglądać”. Najlepszym wystrojem takiego pomieszczenia będą kolorowe ściany, bez jakichkolwiek plakatów. No, może samych samochodów i to nie tych z torów wyścigowych, ale tych już naprawionych, oraz (oczywiście za zgodą klientów) ich zadowolone twarze z wykonanej roboty. Taki wystrój jest znacznie bardziej zachęcający dla innych klientów, niż jakieś nierzeczywiste akty. Poza tym mamy w tym wypadku darmową reklamę własnej firmy. Akty możemy przenieść do domu (jeśli żona na to pozwoli). Jakkolwiek by nie wystroił własną firmę, czy biuro, chodzi o to, aby to właśnie klient czuł się u nas dobrze, a nie my, czy nasi pracownicy.. Choć ci ostatni także mają prawo do dobrego samopoczucia.