Nowoczesna kasa fiskalna – dużo więcej niż liczenie gotówki!

kopalnia kalkKiedy zabierasz się za zakupy dla swojej nowo otwartej firmy, jest jedna rzecz, którą na pewno masz na liście – kasa fiskalna, jak na przykład http://kalkomp.net/ . Ale dawno minęły czasy, kiedy kasy były niewiele więcej niż sławnymi urządzeniami dodającymi. Nowoczesne kasy fiskalne robią znacznie więcej niż tylko mówią klientom, ile wydali. Ich gromadzenie pieniędzy może być oczywistą częścią ich pracy, ale kasy fiskalne pełnią inne ważne funkcje, które pomagają sklepom pozostać konkurencyjnymi w branży.

Obliczenia

Kasy fiskalne w starym stylu – z wypukłymi klawiszami, które wyglądałyby bardziej jak domowa maszyna do pisania i po prostu sumowały zakupy klienta – prawie zniknęły. Oprócz tego, że są lżejsze i bardziej eleganckie, nowoczesne kasy fiskalne wykonują wiele różnych funkcji i obliczeń, od wyszczególnienia nazwy i ceny wszystkich zakupionych przedmiotów po przetwarzanie kuponów, obliczenie podatków i rabatów oraz dokładne określenie, ile reszty sprzedawca winien jest klientowi. Eliminują potrzebę dokonywania obliczeń matematycznych przez kasjerów, co może pomóc sklepowi skoncentrować pracowników na obsłudze klienta i utrzymaniu ciągłości linii kasy.

Śledzenie klienta

Wiele współczesnych kas fiskalnych jest wyposażonych w obsługę karty lojalnościowej, która może dostarczać firmom niezbędnych informacji o tym, co jest kupowane i kiedy – supermarkety są częstym przykładem. Kasy fiskalne dzięki temu zdobywają więcej informacji na temat tego, co dobrze się sprzedaje, więc menedżerowie mogą polegać na nich, aby śledzić:

  • co trzeba uzupełnić,
  • co jest popularne w danym dniu lub okresie,
  • jakie marki preferują ich klienci.

Kasy fiskalne działające w połączeniu z kartami lojalnościowymi klientów mają wbudowane systemy komputerowe, które przekazują wszystkie te informacje z powrotem do sklepu i zarządzania. Pomaga to sklepowi w przeprowadzaniu ukierunkowanych reklam w formie wysyłek, e-maili, a nawet oszczędności w wyskakujących okienkach bezpośrednio w rejestrze w postaci kuponów do kasy.

Więcej niż repozytorium gotówki

Kasy fiskalne stały się mini-magazynami, wydając znacznie więcej niż tylko gotówkę. Wniesienie przedmiotów, takich jak znaczki i karty podarunkowe, do szuflad kas fiskalnych oznacza, że kasjer nie musi przerywać swoich obowiązków, aby przynieść te przedmioty do lady w ramach obsługi klienta, i może utrzymać ciągłość kasowania. Zapewnia to również wygodę klientom, którzy mogą dodawać produkty do swoich list zakupów bez konieczności czekania w kolejnej kolejce. Chociaż to, co może przechowywać kasa fiskalna, jest ograniczone do jej wielkości, a także możliwości magazynu i uzupełniania szuflad przez personel sklepu, udostępnianie tych przedmiotów jest wygodą dla klientów i sposobem na zwiększenie sprzedaży przez sklep.

Sortowanie i tasowanie

Znacznie więcej niż tylko gotówka przechodzi jako wymiana między kupującym a kasjerem. Niezależnie od tego, czy sklep oferuje karty upominkowe, stare certyfikaty w stylu papierowym, karty kredytowe lub kombinację, wszystkie te przedmioty trafiają do szuflady kasjera. Długi dzień lub intensywny pośpiech przedświąteczny może spowodować, że kasa fiskalna ledwo się zamknie, bez żadnej gotówki w środku. Całe szczęście nowoczesne kasy fiskalne potrafią pomóc w płynnym sortowaniu tego wszystkiego.

[TB]