Nowoczesne strony www – co najważniejsze do uwzględnia w tym roku?

Technologia szybko się zmienia, podobnie jak trendy w projektowaniu stron internetowych. Elementy projektu i funkcje witryny, które kiedyś były nowoczesne i innowacyjne, mogły w ostatnich latach stać się zmęczone, przesadzone i banalne. Ostatnią rzeczą, jakiej oczekujesz, gdy ludzie będą odwiedzać Twoją witrynę, jest utrata konwersji, ponieważ witryna wygląda na przestarzałą lub ignoruje krytyczne standardy sieciowe.

Na szczęście istnieją specjaliści tacy jak https://www.generalinformatics.pl zajmujący się projektowaniem stron internetowych i nadążający za wszystkimi najnowszymi trendami w projektowaniu i rozwoju witryn internetowych. Dzięki temu mogą dla swoich Klientów tworzyć wysoce funkcjonalne, łatwe w użyciu witryny internetowe, które działają dobrze i fantastycznie wyglądają. Zainspirowani tymże, chcemy podzielić się najnowszymi innowacjami, trendami, standardami i prognozami technologii cyfrowej na 2021 rok.

Zawsze będą istnieć aspekty projektowania stron internetowych, które nigdy nie znikną – przyjazna dla użytkownika nawigacja, bezpieczeństwo danych i szybki czas ładowania powinny być po prostu podane w Twojej witrynie. Możesz jednak utrzymać swoją witrynę w czołówce pod względem projektowania i wyszukiwarek, dodając niektóre z tych innowacyjnych funkcji i elementów witryny.

Czas wczytywania witryny i szybkość strony są najważniejsze!

Jednym z najważniejszych standardów projektowania stron internetowych jest ultraszybki czas ładowania. Szybkie czasy ładowania są od lat kluczowymi czynnikami w UX i SEO i nadal są głównym priorytetem dla stron internetowych, które chcą uzyskać dobrą pozycję w rankingu i lepszą konwersję.

Badania pokazują, że ponad połowa przeglądarek internetowych oczekuje, że witryna ładuje się szybko i nie dłużej niż dwie sekundy po kliknięciu linku. Jeśli załadowanie witryny zajmie więcej niż trzy sekundy, Twoi użytkownicy najprawdopodobniej ją opuszczą i prawdopodobnie już nigdy nie wrócą!

Wydajność witryny ma bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. Pinterest skrócił postrzegany czas oczekiwania o 40%, a to zwiększyło ruch w wyszukiwarkach i liczbę rejestracji o 15%. Czas wczytywania strony internetowej to standardowa miara, której przyglądamy się, aby zapewnić dobre wrażenia użytkownika.

Inteligentne treści dla przyjemniejszego użytkowania

Wielu z nas może być winnych posiadania witryn z dużą ilością zasobów, z wieloma elementami graficznymi i integracjami z osobami trzecimi, które mogą spowalniać nasze witryny. Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów tworzenia inteligentnych witryn internetowych, które pobierają tylko te treści, które widzisz i potrzebujesz.

Wszystkie strony internetowe powinny rozważyć, w jaki sposób wdrożenie jednego lub dwóch podejść technologicznych może pomóc im prześcignąć lub prześcignąć konkurencję. Te funkcje mogą pomóc poprawić komfort użytkowania dla wszystkich odwiedzających witrynę, co może poprawić współczynnik konwersji i ranking.