Nowoczesny program do rozliczeń PIT – poznaj funkcje Pitbota

PIT to podatek dochodowy od osób fizycznych, z którego rozliczyć musi się każdy, kto osiąga przychód. Dla każdego rodzaju dochodu przeznaczony jest formularz, który należy prawidłowo uzupełnić i złożyć w urzędzie skarbowym. Kiedy należy to zrobić i czy da się uniknąć wizyty w placówce skarbówki? Sprawdź jakie terminy obowiązują w Polsce i jak najszybciej się rozliczy?

Termin złożenia deklaracji podatkowej w 2022 roku

W 2022 roku każdy podatnik musi rozliczyć się za poprzedni rok podatkowy, czyli za 2021. Warto z wyprzedzeniem zaplanować sobie czas na wypełnienie deklaracji zwłaszcza jeżeli należy nam się zwrot i liczymy na szybkim otrzymaniu pieniędzy.

 

Deklarację podatkową należy dostarczyć do urzędu skarbowego nie później niż do 2 maja 2022 roku niezależnie czy musimy złożyć formularz PIT36, czy PIT37. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, sprawdź do kiedy rozliczyć PIT na naszym blogu. To kompleksowe źródło wiedzy o podatkach i wszystkich związanych z nimi zagadnieniami.

Jak najszybciej rozliczyć się z podatku?

Teraz zastanawiasz się zapewne, jaki jest najszybszy sposób na złożenie deklaracji podatkowej. Najlepiej załatwić to całkowicie przez internet – unikniesz konieczności drukowania formularzy oraz wizyt w urzędzie wiążących się z uciążliwym czekaniem w długich kolejkach.

Polecamy skorzystać z naszej aplikacja do rozliczeń podatkowych Pitbot. Dzięki temu nowoczesnemu narzędziu złożysz swoją deklarację podatkową bez wychodzenia z domu. Wszystkie formalności załatwisz przy pomocy swojego telefonu zaledwie w kilka minut. Nie martw się o techniczną stronę, nawet jeżeli nie masz obycia z komputerem i nowymi technologiami – Pitbot posiada bardzo intuicyjny interfejs pozwalający na łatwą nawigację

Cała procedura opiera się na prostych pytaniach, które pozwolą ustalić jakie rozliczenie Cię dotyczy oraz czy przysługują Ci jakiekolwiek ulgi podatkowe. W ten sposób program uzyska wszystkie danych potrzebnych do uzupełnienia formularza. Pytania mają prostą formę, bez skomplikowanej terminologii podatkowej. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skontaktować się z naszym konsultantem za pomocą wbudowanego czatu.

Na bieżąco aktualizujemy i kontrolujemy nasze systemy, w celu zapewnienia naszym klientom całkowitego bezpieczeństwa. Nie musisz się martwić, Twoje dane trafiają wyłącznie na nasze zabezpieczone serwery – dba o to najnowsza technologia. Zapraszamy do skorzystania z naszej aplikacji – rozliczenie podatkowe jeszcze nigdy nie było tak proste i wygodne! Pitbot – funkcjonalny program do rozliczeń PIT.