Nowość w branży ogrodniczej: architekci stawiają na baseny!

slide-1

Polacy zawsze uwielbiali przesiadywać w ogrodach i na działkach rekreacyjno-wypoczynkowych. Oprócz tego, że uprawiają tam swoje niewielkie grządki warzyw oraz zbierają każdego roku plony z drzewek owocowych, to letnimi wieczorami słychać ich śmiechy dochodzące właśnie stamtąd. Relaksują się, wypoczywają, siedzą przy grillu, czasem rozmyślają. Jednakże ostatnimi czasy ogrody zamożniejszych Polaków zmieniają się, a architekci spieszą do nich z nowymi pomysłami.

Jak w amerykańskim filmie

Mam takie wspomnienie z dzieciństwa związane z telewizją i dwoma serialami produkcji amerykańskiej, a były to: „Dynastia” i „Powrót do Edenu”. Pamiętam, że w obydwu tych filmach bogaci ludzie mieli przy swoich rezydencjach baseny z wodą w kolorze szafiru. W tamtych czasach, dla nas Polaków to był szczyt marzeń, to było wręcz nierealne, to była bajka… Zmieniły się czasy, rządy, otworzyły się granice i teraz śmiało możemy powiedzieć, że u nas także nasi bogatsi rodacy żyją jak w amerykańskim filmie. I nie dlatego, że mają więcej pieniędzy od przeciętnie zarabiającego Kowalskiego, ale patrzę tutaj pod tym kątem, że mają pod swoimi oknami baseny.

Co możecie mi zaoferować?

Kiedy powstają ogrody w obecnych czasach, wielu ludzi zleca ich tworzenie projektantom. Są nawet studia wyższe o takim kierunku jak: architekt krajobrazu. Najczęściej w biurach projektowych oprócz tego typu osób są też zatrudnieni architekci i to do nich właściciele ogrodów kierują to pytanie: – Co możecie mi zaproponować? Architekt po dokładnym obejrzeniu ogrodu i sprawdzeniu funduszy zleceniodawcy odpowie w dzisiejszych czasach: – Uważam, że w ten piękny ogród, doskonale wkomponowałby się basen.

Takie są fakty

Tak. Takie są właśnie fakty, że oprócz posadzenia drzewek, krzewów, pięknych kwiatów, budowy altanek, tworzenia żwirowanych ścieżek i dywanów z miękkiej trawy, co niektórzy budują sobie w ogrodzie baseny. Obecnie jest to nowość w branży ogrodniczej. Ludzie mniej zamożni życzą sobie mniejszych i prostszych basenów, ci bogatsi zlecają wręcz budowę luksusowych, które wymagają specjalistycznego sprzętu i stałej pielęgnacji. Powoli baseny i zbiorniki kąpielowe, te mniejsze i te większe wpisują się w krajobraz polskich ogrodów.

Dlaczego właśnie baseny?

Jak sami wiecie nasz klimat ulega zmianie. Powoli lata stają się u nas bardzo upalne a ciepłe pory trwają dłużej. Kto z nas nie chciałby w trakcie takich właśnie dni popluskać się w chłodnej wodzie? Przypuszczam, że wtedy jest to marzenie każdego Polaka. Która z pań nie chciałaby mieć pięknie opalonego ciała i leżeć sobie na leżaku sącząc mrożoną kawę z przyjaciółką, korzystając jednocześnie z promieni słońca? Chyba każda. Panowie pewnie też z przyjemnością chcieliby pokazać swoje umięśnione ciało przed kolegami wynurzając się ze swojego basenu. Marzeniem dzieci jest przyjęcie w ogrodzie, gdzie koledzy i koleżanki z piskiem mogą wskakiwać do basenu i pływać oraz chlapać się wodą do woli. Młodzież z chęcią zaprosiłaby znajomych na imprezkę przy basenie. No i któż z nas nie chciałby zaprosić wieczorem znajomych na grilla, by pochwalić się swoim luksusem w postaci basenu? Niemalże każdy. Dlatego też architekci zaczynają stawiać na baseny, bo stajemy się społeczeństwem zamożniejszym i bardziej wymagającym, czerpiącym wzorce z Zachodu. Dzięki otwartości naszych granic przybyły do nas moda i obyczaje właśnie stamtąd. A my z chęcią z nich korzystamy. Oczywiście jeśli pozwolą nam na to posiadane przez nas środki finansowe.
Basen w ogrodzie u Polaków? Tak. Jest to nowość w branży ogrodniczej na którą stawiają architekci. Czy ta nowość będzie hitem? Myślę, że z czasem na pewno. W końcu każdy z nas ma prawo do odrobiny luksusu i lubi czasami pobyć snobem.

Zobacz jak wyglądają przykładowe realizacje basenów na stronie http://www.starpool-unipool.pl

kąpielówki męskie Masculo