Obrazy na płótnie – czy warto?

Dekoracje ścienne to świetny sposób na podkreślenie lub zmianę wyglądu aranżacji każdego pomieszczenia. Zastanawiasz się, jakie dekoracje kupić do swojego wnętrza? Sprawdź, dlaczego warto wybrać obrazy na płótnie!

Obrazy na płótnie to oryginalna dekoracja ścienna, która sprawdzi się w wielu wnętrzach. Dzięki różnorodności dostępnych wzorów możemy dobrać idealny obraz do każdej aranżacji. Jeżeli zastanawiasz się, czy obraz na płótnie to dobra propozycja do Twojego wnętrza, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Obrazy na płótnie – dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto ozdobić swoje wnętrze za pomocą nowoczesnego obrazu na płótnie. Jakie są najważniejsze zalety tego typu dekoracji?

 • Uniwersalność – obrazy drukowane na płótnie sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Będą świetnym wyborem m.in. do salonu, sypialni, przedpokoju, pokoju dziecięcego, kuchni czy jadalni;
 • Różnorodność wyboru – dzięki dostępności różnych wzorów możemy dobrać idealny obraz do każdej aranżacji. Obrazy na płótnie sprawdzą się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz;
 • Nowoczesny wygląd;
 • Atrakcyjna cena;
 • Prosty montaż;
 • Łatwość czyszczenia.

Jak dopasować dekoracje ścienne do wystroju wnętrza?

Wybrany obraz na płótnie powinien być idealnie dopasowany do charakteru danego wnętrza. Czym się kierować, wybierając obrazy do różnych pomieszczeń?

 • Salon – do salonu w stylu skandynawskim lub minimalistycznym świetnie będą pasowały przede wszystkim obrazy abstrakcyjne, a także obrazy z motywami geometrycznymi. Z kolei w przypadku salonów urządzonych w tradycyjnym i klasycznym stylu świetnie sprawdzą się np. obrazy na płótnie z krajobrazami lub motywami kwiatowymi.
 • Sypialnia – to miejsce, które służy odpoczynkowi i wyciszeniu, dlatego warto udekorować je za pomocą obrazów w neutralnych barwach (idealnie sprawdzi się m.in. beż, biel czy szarość). W sypialni doskonale będą prezentowały się obrazy z motywami roślinnymi oraz malunki przedstawiające spokojne pejzaże.
 • Przedpokój – w tym przypadku mamy dużą dowolność w wyborze obrazu. Na ścianie w przedpokoju sprawdzą się zarówno obrazy z krajobrazami, wzorami geometrycznymi, jak i motywami roślinnymi.
 • Pokój dziecięcy – doskonałym wyborem będą kolorowe, przyciągające wzrok obrazy. W zależności od gustu dziecka idealnie sprawdzą się np. malunki przedstawiające zwierzęta, samochody czy postacie z bajek.
 • Kuchnia/jadalnia – w tych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się obrazy z motywami kulinarnymi, ale nie tylko. Dobrym wyborem będą również obrazy przedstawiające krajobrazy, martwą naturę lub kompozycje geometryczne.

Szeroki wybór obrazów do salonu i innych pomieszczeń znajdziesz w sklepie Świat Obrazów – https://www.swiat-obrazow.pl/.