Masz ochotę obejrzeć film? Zobacz, jakie to proste!

Po raz pierwszy w historii świata oglądanie ulubionych filmów jest tak proste, jak nigdy dotąd. Wystarczy usiąść, aby obejrzeć film – to może być tak proste, jak otwarcie Netflixa na telefonie lub wypożyczenie wideo z usługi takiej jak Amazon Prime lub Google Play. Te usługi przesyłania strumieniowego ułatwiły ten proces, ale również sprawiły, że jest on znacznie bardziej zagmatwany. Różne treści, funkcje i ceny sprawiają, że wiele osób nie wie, od czego zacząć. Mamy kilka wskazówek i sprawdzonych miejsc, gdzie gdzie oglądać filmy online – łap inspirację.

Netflix

Obsługiwane urządzenia: prawie wszystko, od konsol do gier do strumieniowego przesyłania, po inteligentne telewizory i smartfony. Prawie każde urządzenie i każdy sklep z aplikacjami ma aplikację Netflix, a nawet jest to szybki klawisz na większości nowoczesnych pilotów telewizyjnych z pomocą którego możesz włączyć filmy online.

Dla kogo? Fani stale rosnącej biblioteki oryginalnych treści Netflix, minionych sezonów popularnych programów telewizyjnych oraz, w mniejszym stopniu, popularnych nowych i starych filmów – będą zadowoleni.

Zaczynamy od tego, co oczywiste. Nawet jeśli przez ostatnią dekadę mieszkałeś w jaskini, prawdopodobnie nadal miałeś Netflix dostarczający DVD do swojej kamiennej skrzynki pocztowej. W 1997 roku dokładnie tak powstała firma, ale szybko dostosowała swój model biznesowy, aby bardziej skoncentrować się na natychmiastowo dostępnych treściach strumieniowych. Od tego czasu firma jest królem strumieniowej dżungli.

Netflix nie określa liczby filmów i programów dostępnych w swojej bibliotece, poza tym, że podaje liczbę w tysiącach, co jest niejasne, ale dokładne. Netflix ma najbardziej solidną bibliotekę treści ze wszystkich usług przesyłania strumieniowego, w tym filmy i katalogi telewizyjne innych firm, które towarzyszą coraz większej kolekcji oryginalnych treści. Firma wydaje miliardy każdego roku na tworzenie oryginalnych programów i filmów.

W przyszłości można się spodziewać, że biblioteka oryginalnych treści będzie się jeszcze powiększać. Firma ogłosiła że wyda jeszcze więcej oryginalnych programów i filmów, w tym powracające sezony niektórych z jej największych hitów, więc nie spodziewaj się, że ta strategia zmieni się w najbliższym czasie.

Oprócz dodawania treści, Netflix stale dodaje również funkcje, z niektórymi tytułami dostępnymi w 4K, niektórymi z HDR, a niewielka garstka obsługuje Dolby Atmos. Usługa została również ulepszona dla tych, którzy często oglądają w podróży, dzięki możliwości pobierania wybranych programów telewizyjnych i filmów, dzięki czemu można oglądać bez połączenia z Internetem.

Jeśli więc szukasz naprawdę fajnej jakości filmów, seriali i innych dokumentów – i zależy Ci na dużym dostępie do wciąż nowych treści, zdecydowanie nie będziesz rozczarowany, gdy postawisz właśnie na to rozwiązanie. Tym bardziej, że wbrew pozorom wcale nie jest to kosztowne, a korzystać można naprawdę do woli z niemal dowolnego miejsca na świecie. Jak się oprzeć tym wszystkim możliwościom? Jest szansa, że się nie da.