Zakup ochraniacza podkładu na materac – czy to ma sens?


Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że materac na którym śpimy, może być prawdziwym epicentrum, w którym toczą swoje życie różnego rodzaju drobnoustroje. Potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia, będące często przyczyną alergii czy podrażnień naskórka. Kiedy ostatnio czyściliśmy materac? Jak często go pierzemy? Jest jedno proste rozwiązanie, które wybawi nas od wielu trosk: ochraniacz na materac.

Podkład ochraniacz nieprzemakalny – co to takiego?
Podkład nieprzemakalny inaczej zwany ochraniaczem na materac to dodatkowe i pewne zabezpieczenie naszego posłania przed wniknięciem w jego strukturę płynów, brudu i kurzu. To doskonały sposób na to, jak chronić łóżko przed zabrudzeniem, bakteriami i roztoczami. Nam z kolei zaoszczędzi wiele pracy i czasu, które są potrzebne do utrzymania materaca w należytej czystości.

Ochraniacz na materac – dla kogo?

Ochraniacz na materac wodoodporny jest często stosowany przez opiekunów osób starszych i chorych, rodziców małych dzieci czy posiadaczy zwierząt. Nie oznacza to jednak, że to jedyna i właściwa grupa odbiorców, dla których dedykowany jest przyjemny dla skóry i oddychający podkład nieprzemakalny. Raczej nikt z nas nie pierze i nie czyści regularnie materaca. Robimy to dopiero wówczas, gdy dojdzie do jego zabrudzenia. Tymczasem w każdej chwili możemy coś rozsypać lub rozlać na łóżko. Poza tym każdy z nas się poci i ten pot niestety zostaje wchłonięty przez materac. Aby więc zadbać o właściwą higienę i komfort snu, każdy z nas powinien rozważyć zakup ochraniacza na materac…

Czy ochraniacz na materac jest drogi?

Na cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić na ochraniacz na materac, wpływ ma m.in. jego wielkość, rodzaj materiału oraz to, czy jest wodoodporny, czy też nie. Koszt zakupu ochraniacza na materac jest jednak zdecydowanie niższy niż wymiana materaca na nowy. Gdy mamy ograniczony budżet możemy również kupić taki oto ochraniacz używany, który to może będzie tańszy niż jego nowy, oryginalnie kupiony ze sklepu online czy stacjonarnie odpowiednik, niestety w takiej sytuacji nie wiemy dokładnie jak długo i z jakim szacunkiem dbano o taki ochraniacz.

Zalety dobrego podkładu nieprzemakalnego na materac

Podstawowym zadaniem ochraniacza na materac jest pomoc w utrzymaniu higieny tego miejsca. Ma on jednak jeszcze wiele innych zalet, do których z pewnością należą:
• wydłużenie żywotności naszego ulubionego materaca,
• zmniejszenie konieczności czyszczenia i prania materaca,
• ograniczenie szkodliwych alergenów,
• wyeliminowanie bakterii i innych szkodliwych patogenów,
• zabezpieczenie przed wniknięciem w głąb materaca płynów,
• podniesienie komfortu snu,
• szybsza regeneracja organizmu,
• podniesienie poczucia estetyki,
• lepsza cyrkulacja powietrza i przepuszczalność tkaniny, dzięki czemu nawet pocąc się nadmiernie podczas snu – będziemy spać wygodnie