Odpoczynek po pracy? Tylko we własnym, domowym kinie!

Wszystkie połączone ze sobą, inteligentne funkcje dostępne w domu mają sens biorąc pod uwagę jak bardzo ewoluowały nasze systemy rozrywki domowej. To wspaniała wiadomość, niezależnie od tego, czy oglądasz filmy czy słuchasz muzykę, czy po prostu zgubisz pilota do telewizora. Aby zapoznać się z najważniejszymi opcjami, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym podkreślono, jak zaawansowana może być Twoja skromna siedziba – od termostatu po system bezpieczeństwa w domu i nie tylko.

tv-3774381_960_720

Poniżej pokażemy, jak zwiększyć IQ twojego systemu rozrywki, aby kino domowe było naprawdę łatwe w obsłudze, a wygląd i dźwięk – jeszcze bardziej niesamowity!

Smart TV

Jeśli chcesz wygodnie oglądać telewizję lub oglądać filmy, będziesz chciał kupić smart TV. Bądźmy bardziej stanowczy: musisz kupić smart TV. Jaka jest główna różnica między standardowym telewizorem a smart TV?

Inteligentne telewizory umożliwiają bezpośrednie przesyłanie programów z Internetu – to jest ich duży atut, więc koniec z podłączaniem laptopa przed hdmi.

Inteligentne telewizory umożliwiają również inne integracje internetowe. Strumieniowanie przesyłanie w Internecie otwiera szerszy wybór niż tradycyjne usługi kablowe, plus smart TV może zapamiętać to, co oglądałeś i zaproponować nowe programy w oparciu o Twoje upodobania. Na przykład, jeśli popatrzyłeś z zaciekawieniem na “Breaking Bad”, smart TV będzie wiedział, że spodoba ci się także “Better Call Saul” i zasugerujesz, abyś spróbował dalej.

Chociaż istnieją różne typy inteligentnych telewizorów, jednym liderem w tej dziedzinie będą te o największej mocy streamingu. To pozwala na przesyłanie strumieniowe wideo i korzystanie z tysięcy aplikacji – wszystko to jest łatwe, a jeśli uzupełnisz to o nowoczesny gramafon (zobacz tutaj: https://www.rtvagd.net/gramofon/) zapewnisz sobie jeszcze więcej przyjemności z korzystania z kina domowego. Kolejna zaleta: interfejs jest często aktualizowany, aby był bardziej przyjazny dla użytkownika. Na przykład – fajna funkcja wprowadzona w zeszłym roku umożliwia użytkownikom wstrzymywanie telewizji na żywo.

Aby uzyskać więcej doświadczenia w stylu kina wielkoformatowego, można również uzyskać inteligentny projektor, który może dać obraz wielkości nawet 120 cali (!). Ale jeszcze lepszy jest przenośny minikomputer, który może uruchamiać Netflix, Skype, przeglądarkę Google Chrome i tysiące innych aplikacji, aby były naprawdę ogromne!

Inteligentne głośniki

Twoje inteligentne głośniki Amazon Echo lub Google Home na pewno świetnie nadają się do informowania o pogodzie i innych przydatnych ciekawostkach, to jeśli lubisz doskonałą jakość dźwięku podczas słuchania muzyki lub w pełni wciągające wieczory filmowe, będziesz chciał rozszerzyć swoją wiedzę poza zaufanego asystenta wirtualnego i również uzyskać inteligentny system dźwiękowy w ten sposób. Takie głośniki aby w pełni spełniać swoją funkcję muszą być bezprzewodowe.

Działa to na dwa sposoby: pierwsza i bardziej podstawowa konfiguracja ma kolumny z Bluetooth, dzięki którym głośniki “łączą się” bezpośrednio z odtwarzaczem muzycznym za pośrednictwem fal radiowych. Jeszcze mądrzejszy jest zestaw głośników Wi-Fi, które są również łączone za pomocą fal radiowych.