Jak wybrać odpowiedni narożnik do nowoczesnego salonu?


Salon często kojarzy się nam z typowym zestawem mebli – kanapa i dwa fotele. Na całe szczęście jest to jednak już przeszłość i dzisiejsze rozwiązania są nieco bardziej nowoczesne. Teraz stawiamy przede wszystkim na wygodę, komfort, praktyczność i funkcjonalność. Jeżeli o to chodzi – narożniki nie mają sobie równych. Pasują świetnie do wielu stylów wnętrzarskich – w tym właśnie do stylu nowoczesnego. Jak zatem wybrać odpowiednie rozwiązanie dla tego stylu? Podpowiadamy w tym właśnie artykule!

W jakich stylach narożniki są mile widziane?

Jak się okazuje, wiele stylów przepada wręcz za narożnikami – inne je nienawidzą. W przypadku wielu stylów narożnik jest traktowany neutralnie, jako niemający większego znaczenia mebel. Dla innych – jest on głównym obiektem dekoracji wnętrza, lub wręcz odwrotnie – jego obecność nie jest możliwa.

Narożniki są głównym meblem w takich stylach jak art deco, glamour, klasyczny czy nowoczesny właśnie. Poza tym narożniki są mile widziane w aranżacjach typu skandynawski, industrialny czy vintage. Koniecznie weź to pod uwagę jeżeli decydujesz się na narożnik do swojego salonu.

Funkcje do nowoczesnego salonu

Narożniki oferują nam różnorodną funkcjonalność, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w nowoczesnych salonach właśnie. Jest to przede wszystkim funkcja spania. Potrafi ona zapewnić dodatkową przestrzeń do spania dla naszych gości. Nic bardziej nie określa nowoczesności niż nasi wypoczęci goście. Poza tym, jeżeli szukasz najbardziej nowoczesnego narożnika – zdecyduj się na opcję regulacji zagłówka, odpowiednio wysokie i szerokie podłokietniki, czy odpowiednio szerokei siedzisko – dodatkowej wygody nigdy za wiele. W nowoczesnym narożniku przyda się również pojemnik na pościel. Zadbaj o to, aby Twój narożnik był w taki wyposażony. Jeżeli lubisz komfortowo czytać w swojej przestrzeni salonowej – przydadzą się półki na książki w naszym narożniku. Dzisiejsze rozwiązania oferują nawet takie udogodnienia. Zastanów się czego potrzebujesz i wybierz najlepszy narożnik dla siebie. Duży wybór rozkładanych narożników znajdziesz na https://www.meblelargo.pl/naroznik-rozkladany,tag.html

Rozmiar nowoczesnego salonu

Ogromne znacznie ma również rozmiar naszego salonu. Jeżeli jest to niewielkie pomieszczenie to trzeba zadbać o to, aby nasza przestrzeń była maksymalnie funkcjonalna. Wówczas świetnie sprawdzą się mniejsze narożniki o kształcie dopasowanym do naszych wymagań. Jeżeli dysponujemy nieco większym, nowoczesnym metrażem – wtedy świetną opcją będą narożniki modułowe. Wówczas to Ty decydujesz jaki rozmiar i jaki kształt nabierze Twój nowy narożnik. Moduły można łączyć praktycznie do woli, dlatego nie ma tu żadnych ograniczeń. Zastanów się czego potrzebujesz i oczekujesz od swojego narożnika. Dzisiejsze usługi meblarskie pod tym względem prześcigają się z ofertami, dlatego nieciężko znaleźć coś praktycznego, funkcjonalnego, ale również taniego. Mając tą wiedzę możesz skutecznie wędrować na zakupy swojego wymarzonego narożnika.