Okulary idealne, czyli jak uzyskać odpowiednie dopasowanie

Okulary powinny być wygodne, podkreślać Twoje rysy i oczywiście pomagać Ci widzieć. Wybór okularów to znacznie więcej niż osobiste preferencje dotyczące stylu – to właściwie ważna część pielęgnacji oczu. Jeśli masz nieodpowiednie dopasowanie, nawet jeśli uwielbiasz styl oprawek, możesz doświadczyć zmęczenia oczu, problemów z widzeniem, a nawet niepokojących skutków ubocznych, takich jak nudności lub bóle głowy, o czym z całą pewnością poinformuje Cię optyk Warszawa Bródno, z którym będziesz miał do czynienia.

Jak uzyskać odpowiednie dopasowanie?

Sprawdź u swojego optyka wszystkie możliwości. Twój optyk dokona pomiarów, aby pomóc Ci znaleźć odpowiednio dopasowane okulary. Przyjrzy się Twojemu kształtowi twarzy, Twojej recepcie i dokona pomiarów. Bez tych pomiarów prawie niemożliwe jest określenie, jakiego rozmiaru ramy potrzebujesz. Pomiary, które wykonuje optyk, wskażą, które oprawki będą do Ciebie najlepiej pasować, a wtedy będziesz mógł znaleźć odpowiednie wymiary wybite po wewnętrznej stronie oprawek.

Poznaj swoje pomiary!

Po wewnętrznej stronie okularów (zwykle wytłoczonych na skroni lub mostku) powinieneś znaleźć trzy cyfry oddzielone myślnikami. Są to wymiary, których poszukuje Twój optyk, podane w milimetrach (mm). Na przykład: 52-20-140.

Mimo że milimetry są małe, wyłączenie którejkolwiek z tych wartości może spowodować duże problemy z okularami. Oto, co oznacza każdy z tych pomiarów.

Szerokość obiektywu: pozioma szerokość każdego obiektywu w najszerszym punkcie. Typowy zakres wynosi od 40 mm do 60 mm.

Szerokość mostka: Odnosi się to do paska pośrodku, który znajduje się na grzbiecie nosa. Miarą jest odległość między soczewkami. Małe okulary mostkowe mają zakres od 14 mm do 16 mm; średnie szerokości mostów wahają się od 17mm do 19mm; a duże szerokości mostów wahają się od 20 mm do 23 mm.

Długość zauszników: Długość każdego ramienia, zaczynając od zawiasu. Nie ma tak wielu opcji długości zauszników. Zazwyczaj są one podawane w odstępach co 5 mm: 135 mm, 140 mm, 145 mm i 150 mm.

Jak okulary powinny pasować do twoich oczu?

Twoje oprawki okularów powinny być ustawione poziomo na środku Twoich oczu, a oprawka nie powinna sięgać wyżej niż Twoje brwi.

Twoja odległość źrenic — odległość między źrenicami w milimetrach — jest potrzebna do określenia, gdzie twoje oczy powinny być wyrównane z soczewkami. Kiedy patrzysz prosto przed siebie, środek każdej źrenicy powinien znajdować się w środku optycznym każdej soczewki. Prawidłowe wykonanie tych czynności ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego dopasowania okularów i ich prawidłowego funkcjonowania.

Jak okulary powinny pasować do Twojego nosa?

Okulary powinny spoczywać na nosie bez zsuwania się lub odciskania czerwonych śladów na nosie. Twoje oprawki powinny sprawiać wrażenie wyważonych lub równomiernie rozmieszczonych na grzbiecie nosa — nie powinieneś się z nimi bawić.

Jak okulary powinny pasować do twoich policzków?

Twoje okulary nie powinny spoczywać na policzkach, kiedy się uśmiechasz. Powinny być równo ułożone na twojej twarzy.