Męskie operacje- jakie i dlaczego mogą wpływać na jakość erekcji?

Ta informacja dotyczy dorosłych mężczyzn chorych na raka. Wpływ chirurgii na erekcje. Niektóre rodzaje operacji nowotworowych mogą wpływać na erekcję. Jeśli którykolwiek z tych zabiegów jest częścią planu leczenia, przed zabiegiem należy porozmawiać z lekarzem. Zapytaj lekarza, jak operacja może wpłynąć na erekcje i jaki może być najlepszy sposób radzenia sobie z problemem.

-Radykalna prostatektomia: usunięcie gruczołu krokowego i pęcherzyków nasiennych w przypadku raka prostaty.
– Radykalna cystektomia: usunięcie pęcherza, prostaty, górnej części cewki moczowej i pęcherzyków nasiennych w przypadku raka pęcherza moczowego. Usunięcie pęcherza wymaga nowego sposobu zbierania moczu, albo przez otwór do woreczka na brzuchu (brzuch), albo przez zbudowanie nowego „pęcherza” wewnątrz ciała.
-Resekcja brzuszno-kroczowa: usunięcie dolnej części okrężnicy i odbytnicy w przypadku raka okrężnicy. Ta operacja może wymagać otwarcia w brzuchu (brzuchu), przez które ciała stałe mogą opuścić ciało.
-Całkowite wycięcie mezorektum: usunięcie odbytnicy oraz tkanek, które ją podtrzymują (zwane mezorektum) w leczeniu raka odbytnicy.
-Całkowite wytrzewienie miednicy: Usunięcie pęcherza, prostaty, pęcherzyków nasiennych i odbytnicy, zwykle w przypadku dużego guza okrężnicy, wymagające nowych otworów dla moczu i odpadów stałych na opuszczenie ciała.

Większość mężczyzn poddawanych tego typu operacjom będzie miała pewne trudności z erekcjami. Niektórzy mężczyźni będą mogli mieć erekcje wystarczająco mocne do penetracji, ale prawdopodobnie nie tak mocne, jak wcześniej. Inni mogą nie być w stanie uzyskać erekcji. Istnieje wiele różnych metod leczenia zaburzeń erekcji, które mogą pomóc wielu mężczyznom odzyskać erekcję jak https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html.

Uszkodzenie nerwów w wyniku operacji

Najczęstszym sposobem, w jaki operacja wpływa na erekcję, jest usunięcie lub uszkodzenie nerwów, które pomagają wywołać erekcję. Wszystkie wymienione powyżej operacje mogą uszkodzić te nerwy. Nerwy otaczają tylną i boczną część gruczołu krokowego między prostatą a odbytnicą i rozchodzą się jak pajęczyna wokół prostaty, co ułatwia ich uszkodzenie podczas operacji.

Jeśli to możliwe, metody „oszczędzające nerwy” są stosowane w radykalnej prostatektomii, radykalnej cystektomii, resekcji. W chirurgii oszczędzającej nerwy lekarze ostrożnie starają się unikać tych nerwów. Kiedy rozmiar i umiejscowienie guza pozwala na operację oszczędzającą nerwy, więcej mężczyzn odzyskuje erekcję niż w przypadku innych technik. Ale nawet jeśli chirurg jest w stanie oszczędzić te nerwy, nadal mogą one zostać zranione podczas operacji i potrzebować czasu na wyleczenie.

Nawet jeśli nerwy są oszczędzone, badania wykazały, że proces gojenia trwa do 2 lat u większości mężczyzn. Nie znamy wszystkich powodów, dla których niektórzy mężczyźni odzyskują pełną erekcję, a inni nie. Wiemy, że mężczyźni są bardziej skłonni do odzyskania erekcji, gdy oszczędzone są nerwy po lewej i prawej stronie prostaty.