Organizacja stoiska firmowego od A-Z – radzimy jak się dobrze urządzić.

pexels-photo-518244 (1)Targi wybrane, stoisko wykupione, a w głowie pustka. Jaki powinien być Twój następny krok? Jak przygotować stoisko firmowe? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci w urządzeniu ciekawego stoiska.

Nawet jeśli udało Ci się wybrać najlepszą imprezę wystawienniczą, to i tak najtrudniejsze dopiero przed Tobą. Musisz tak wszystko zaplanować, by przyciągnąć kontrahentów, klientów oraz pieniądze. Zastanawiasz się, jak tego dokonać? Kluczem do sukcesu w wydarzenia branżowych są stoiska targowe, dlatego przedsiębiorcy poświęcają dużo czasu na ich organizację. Jak powinno wyglądać stoisko, by udało Ci się osiągnąć wszystkie założone cele? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Najtrudniejszy pierwszy krok – wybór odpowiedniego stoiska

Skoro decyzja o udziale w targach zapadła, to nie pozostaje Ci innego niż rozpocząć przygotowania. Jaki zatem powinien być Twój pierwszy krok? Powinieneś skupić się na wyborze odpowiedniego stoiska. Weź pod uwagę miejsce, formę oraz wygląd. Coraz częściej zdarza się, że miejsce na najważniejsze targi rozchodzą się jak przysłowiowe bułeczki, więc trzeba je rezerwować zaraz po zakończeniu poprzedniej edycji. Jeśli przegapisz ten moment, to niestety musisz się liczyć z tym, że te najatrakcyjniejsze powierzchnie będą już zajęte i będziesz musiał zadowolić się tym, co zostało. Dlatego do planowania udziału w targach zabierz się jak najwcześniej. Najefektywniejsze są stoiska wyspowe oraz graniczne, rozłożone wzdłuż głównych alejek. Zdecydowanie unikaj miejsc w pobliżu toalet oraz małej powierzchni, które otwarte są tylko z jednej strony.

Przygotowanie stoiska z pomocą fachowców

Zachęcający i oryginalny wygląd stoiska to pierwszy krok do przyciągnięcia uwagi i nawiązania kontaktów z potencjalnymi klientami czy kontrahentami. Dlatego powinieneś popracować nad samym projektem stoiska, by w dniu targów wypaść jak najlepiej. Nieocenioną pomocą w przygotowaniu wyjątkowego stanowiska może okazać się firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze, która zajmie się zaprojektowaniem stoiska, dostarczeniem potrzebnego wyposażenia oraz jego przygotowaniem. Za to Ty będziesz mógł się skupić na przygotowaniu materiałów reklamowych, ulotkach oraz folderach zawierających najważniejsze informacje.

Zadbaj o detale

Często sukces tkwi w detalach i na targach branżowych wygląd stoiska również musi nieść ze sobą jakiś przekaz. W praktyce oznacza to, że powinno być tak przygotowane, by klient, patrząc, wiedział, z przedstawicielem jakiej firmy ma do czynienia. Przykładowo, jeśli pracujesz w gastronomii, poczęstuj gości swoimi produktami. Jeśli prowadzisz firmę usługową, przygotuj darmowe gadżety np. w postaci długopisów lub breloczków do kluczy. Zadbaj także o odpowiednie wyposażenie stoiska – wśród podstawowego wyposażenia powinien się znaleźć stolik oraz krzesła.

Jak widzisz, organizacja stoiska wcale nie jest taka trudna. Gwarantuję, że jeśli zastosujesz się do tych kilku uwag, uda Ci się stworzyć dobre stoisko i targi branżowe przebiegną zgodnie z planem.