Oryginalny obraz na ścianie – stwórz go samodzielnie

Dekoracje ścienne maja ogromny wpływ na to, jak się prezentuje wnętrze i jak się w nim czujemy. Dlatego też warto spędzić nieco czasu na wybraniu takiej aranżacji ściany, która będzie nam odpowiadała pod każdym względem. Można również stworzyć sobie taki obraz czy plakat samodzielnie. Okazuje się, że niekoniecznie trzeba mieć do tego rozbudowane umiejętności plastyczne i zapędy artystyczne.

Duża, pusta ściana sprawia, że wnętrze, nawet jeśli jest elegancko urządzone, wygląda, jakby mu czegoś brakowało. Ściany potrzebują efektownej oprawy, która będzie współgrała ze stylistyką i kolorystyką wnętrza, a także z upodobaniami osób, które będą w nim przebywały na co dzień. Jeśli chodzi o aranżacje ścienne, mamy do wyboru obrazy przedstawiające praktycznie wszystko – reprodukcje wielkich dzieł malarskich, piękne krajobrazy, martwą naturę, a także totalną abstrakcję. W sklepach z dekoracjami ściennymi wybór jest naprawdę potężny. Jeśli jednak chcemy mieć na ścianie coś, co samodzielnie zrobiliśmy, dobrym rozwiązaniem może być malowanie po numerach. Takie obrazy możemy wykonać nawet wtedy, gdy nie mamy wielkiego artystycznego talentu.

Dlaczego warto malować po numerach?

Malowanie po numerach to świetny sposób na relaks i odstresowanie się. Gotowe zestawy zawierają obrazy, które są już wstępnie stworzone i ponumerowane, dzięki czemu wystarczy je pokolorować konkretnie według instrukcji. Do dyspozycji mamy również zestawy pędzelków i farb, które ułatwią nam pracę i sprawią, że nie trzeba będzie kupować żadnych dodatkowych akcesoriów. Malowanie po numerach może być dosyć czasochłonne, szczególnie jeśli zdecydujemy się na skomplikowany obraz. Z drugiej strony – im więcej czasu poświęcimy na stworzenie obrazu, tym większą będziemy mieć satysfakcję w momencie, gdy dzieło będzie już ukończone i zawiśnie na naszej ścianie.

Malowanie po numerach dobre do każdych wnętrz

Obrazy, które można malować po numerach, dostępne są w tak wielu wersjach, rozmiarach i tematach, że bez problemu znajdziemy propozycje do różnych wnętrz. W salonie można powiesić duży, bardzo przestrzenny obraz, który udekoruje sporą ścianę. Do sypialni warto postawić na bardziej klimatyczne dekoracje, które będą sprzyjały wypoczynkowi i relaksowi. W kuchni i łazience również obrazy na ścianach będą prezentowały się całkiem dobrze. Malowanie po numerach to nie tylko efektowne widoki, ale również bardzo dobra jakość wykonania płótna i farb. Można więc mieć pewność, że obraz będzie dobrze się prezentował przez długi czas także w tych wnętrzach, które są narażone na działanie wody i wilgoci. Jeśli jednak chcemy mieć własne obrazy we wszystkich wnętrzach w domu, trzeba przygotować się na wiele tygodni malowania po numerach. Choć takie obrazy z pozoru wydają się proste i nieskomplikowane, stworzenie jednego, kompletnego dzieła wymaga dosyć sporych nakładów czasu i pracy.

Polecamy:
Perspektywy zawodowe po ukończeniu Architektury – w jakich miejscach znajdziemy pracę?