Osobiste prezenty w pracy – czego nie wypada kupować szefowi?

book-1760998_640

Prezenty dla szefa z różnych okazji są na porządku dziennym w większości zakładów pracy. Nawet, jeśli za przełożonym za bardzo nie przepadamy, wypada kupić mu jakiś podarunek na urodziny, imieniny czy z okazji świąt. Wybór konkretnego prezentu zależy głownie od tego, jaki mamy budżet i czy kupujemy prezent na własną rękę czy też może składamy się z większą grupą pracowników.

Podarunki dla przełożonych nalezą do grupy prezentów niełatwych, za którymi trzeba się dosyć solidnie rozejrzeć. Na wstępie pracownicy muszą ustalić, czy kupują prezenty na własną rękę, czy też może zrobią zrzutkę i kupią jeden, wspólny prezent. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza pod względem finansowym – można kupić świetny prezent, a jednocześnie pojedynczo za bardzo się nie wykosztować. Jeśli jednak chcemy kupować prezent grupowo, zadbajmy odpowiednio wcześniej o zebranie pieniędzy i poszukiwania dobrego podarunku. Gdy będziemy go szukać na ostatnią chwilę, może się okazać, że podarunek wcale nie będzie wymarzony.

Czego nie kupować?

W savoir vivrze prezentowym jest sporo zasad, które warto znać, jeśli często zajmujemy się kupowaniem prezentów zarówno dla osób bliskich, jak i dla nieco bardziej odległych znajomych. Szef w pracy najczęściej znajduje się w tej drugiej grupie. Niewiele osób ma z szefostwem na tyle zażyłe warunki, że może sobie pozwolić na nazywanie przełożonego kimś bliskim czy przyjacielem. Jeśli kupujemy prezenty dla osoby dosyć mało znanej i bliskiej, należy unikać wszelkich osobistych prezentów typu bielizna, biżuteria, a czasem zestawy kosmetyków. Prezentują się one jako prezenty bardzo kiepsko, nawet wtedy, gdy są wysokiej jakości i z wyższej półki cenowej. Na prezent mogą się nie sprawdzić także dobrej klasy alkohole. Może się bowiem okazać, że mamy do czynienia z osobą niepijącą. Jeśli więc na żadnej firmowej imprezie nie widzieliśmy przełożonego z lampką wina czy kieliszkiem, lepiej jest zrezygnować z pomysłu kupienia mu dobrego alkoholu. Niezbyt dobrym pomysłem będą też prezenty zbyt kosztowne, które znacznie wykraczają poza zwykły prezent na standardową okazję. Taki podarunek również może być źle odebrany jako chociażby forma podlizania się czy zdobycia specjalnych względów u przełożonego.

Warto szukać w sieci

Wiele pomysłów na prezenty, nie tylko dla szefa, ale również dla innych osób, możemy znaleźć w sklepach internetowych. Obecnie w sieci jest całe mnóstwo sklepów, które sprzedają wyłącznie podarunki, śmieszne gadżety czy zestawy prezentowe. Najczęściej produkty są w nich specjalnie pogrupowane, dzięki czemu łatwo jest znaleźć prezenty na różne okazje. Na sklep.wiproject.pl możemy znaleźć sporo ciekawych inspiracji prezentowych, które z pewnością ułatwią nam kupowanie podarunku dla szefa i nie tylko. Aby mieć pewność, że zamówione produkty zdążą przyjść przed okazją, w trakcie której trzeba będzie je wręczyć, na prezentowe poszukiwania warto wybrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Prezenty kupowane na ostatnią chwilę zwykle nie są trafione, a ich jakość czy estetyka pozostawiają wiele do życzenia.