Test osobowości HR – dlaczego cieszą się taką popularnością?

Starannie opracowałeś idealne CV. Co teraz? Może być kuszące, aby usiąść, zrelaksować się i czekać na oczekiwany telefon zapraszający na rozmowę, ale tak naprawdę siedzenie i czekanie nigdy nikomu nie pomogło.

Czas podjąć aktywną rolę w przygotowaniach na swoją przyszłość. Spójrzmy prawdzie w oczy: z każdym rokiem coraz trudniej jest znaleźć pracę – firmy są zalewane tysiącami kandydatów na jedno otwarte stanowisko. W odpowiedzi na przytłaczający wzrost liczby potencjalnych kandydatów pracodawcy dodali dodatkowy krok w procesie rekrutacji: testy osobowości przed zatrudnieniem, takie jak https://hr24.com.pl/testy-osobowosci/ .

Coraz więcej specjalistów HR korzysta z testów osobowości i testów poprzedzających zatrudnienie w celu sprawdzenia kandydatów w procesie rekrutacji.

Czym jest test osobowości hr poprzedzający zatrudnienie?

Dobre pytanie. Test osobowości dla pracownika jest oceną stosowaną przez pracodawców, aby pomóc znaleźć kandydata, którego cechy charakteru najlepiej pasują do konkretnego stanowiska. Testy poprzedzające zatrudnienie mają na celu:

  • ujawnienie określonych aspektów osobowości kandydata
  • oszacowanie prawdopodobieństwa, że osiągnie on doskonałe wyniki na takim stanowisku.

Dlaczego testy przed zatrudnieniem stały się tak popularne?

Badania pokazują, że jeśli pracownik znajduje się na stanowisku, które nie pasuje do jego osobowości, często prowadzi to do mniejszego zaangażowania. Niskie zaangażowanie pracowników powoduje o 21 procent niższą wydajność i około 45 procent wyższy obrót, a wymiana pracowników jest kosztowna.

Wystarczy pomyśleć o czasie i pieniądzach poświęconych na rozmowę kwalifikacyjną z nowym pracownikiem, przetworzenie ich w systemie, przeszkolenie ich, a następnie powtórzenie wszystkiego dla każdego kandydata. W dzisiejszej opartej na metryce kulturze pracy pracodawcy szukają narzędzia rekrutacyjnego, które daje im wymierne miary, na których mogą opierać decyzje. Testy osobowości w pracy i przed zatrudnieniem są teraz dostarczane online, gdzie są przetwarzane natychmiast. Wyniki są następnie weryfikowane i normowane w stosunku do tysięcy innych kandydatów, co przyspiesza proces zatrudniania i zapewnia zgodność kandydatów, którzy się rozwijają, z firmą.

Teraz, gdy wiesz, jak popularne stają się te testy osobowości w karierze i dlaczego, jak sobie z nimi poradzić?

Dla przykładu: jeden z testów mierzy w jaki sposób cechy osobowości osoby korelują z jej wydajnością zawodową. Test składa się z kilku różnych rodzajów pytań. Najpopularniejszy typ przedstawia serię instrukcji, a Twoim zadaniem jest zdecydować, która instrukcja najlepiej pasuje do twojego punktu widzenia. I odwrotnie, są też pytania, które wymagają zidentyfikowania stwierdzeń, które w najmniejszym stopniu odzwierciedlają twój punkt widzenia. Taki test różni się od innych testów osobowości tym, że bada zarówno cechy pozytywne, jak i negatywne, zapewniając w ten sposób pełny obraz kandydata. Odpowiadaj szczerze, a będzie dobrze.

[TB]