Osuszamy budynek firmowy po zalaniu – co powinna zawierać wycena zlecenia?

pexels-photo-259962

Zalanie może zdarzyć się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w pomieszczeniach firmowych. Wbrew pozorom, nie potrzeba do tego pękniętej rury czy pozostawionej odkręconej wody piętro wyżej. Zdarza się, że budynki firmowe znajdują się w pomieszczeniach piwnicznych lub położonych bardzo nisko. Wtedy wystarczy większy ulewny deszcz, aby zalało całe wnętrze. Aby można było w takim miejscu normalnie funkcjonować, konieczne jest profesjonalne osuszanie budynków, realizowane przez wyspecjalizowane firmy.

Gdy budynek firmy zostanie zalany, problem jest dosyć spory, gdyż mocno zaburza to codzienne funkcjonowanie firmy. Trzeba bowiem mieć na względzie, że zalanie wyłącza siedzibę i znajdujące się w niej pomieszczenia z codziennego użytkowania. Problem jest też wtedy, gdy wraz zalaniem zostały zniszczone ważne dokumenty i inne niezbędne akcesoria czy urządzenia. Za każdym razem problem zalania jest więc wielowątkowy i wiąże się z wieloma wydatkami. Warto więc pamiętać o ubezpieczeniu budynku i znajdujących się w nich sprzętów na wypadek tego rodzaju zdarzeń losowych.

Warto skorzystać z oferty profesjonalnej firmy

Gdańsk i Gdynia to miasta, w których swoje siedziby ma całe mnóstwo większych i mniejszych firm. Jeśli zdarzy się w nich zalanie, stanowi to poważny problem i dużą przerwę w funkcjonowaniu firmy. Najczęściej trzeba bowiem spędzić sporo czasu na osuszaniu wnętrza. Dobrym rozwiązaniem może być wynajem osuszaczy, które przyspieszą proces osuszania ścian, podłóg, stropów i innych elementów wystroju wnętrza. Tech-Team – Osuszanie budynków Gdańsk to profesjonalna firma, która zajmuje się fachowym i sprawnym osuszaniem różnych budynków, w których doszło do zalania. Firma przed każdym zleceniem konkretnie wycenia prace, jakie trzeba wykonać. Czasem konieczne jest jedynie osuszenie podłogi, innym razem osuszanie obejmuje całe pomieszczenie i nie można z niego przez dłuższy czas korzystać.

Osuszanie należy przeprowadzić jak najszybciej

Osuszanie budynków należy przeprowadzić jak najszybciej po zalaniu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wilgoć w pomieszczeniu jest szkodliwa nie tylko dla konstrukcji budynku, ale również dla zdrowia. To bowiem doskonałe środowisko do rozwoju pleśni i grzybów, które mają działanie chorobotwórcze. Warto więc zainwestować w profesjonalne usługi, dzięki którym można mieć pewność, że osuszanie przebiegnie szybko i sprawnie. Dobrym rozwiązaniem jest też wynajem osuszaczy, dzięki którym można przyspieszyć proces suszenia. Jeśli przez długi czas nie będzie można korzystać z zalanego pomieszczenia, warto również pomyśleć o jakimś biurze zastępczym, do którego można przenieść siedzibę firmy i pracowników na czas przywracania podstawowej siedziby do pierwotnego stanu.