Otwieramy kantor internetowy – z jakimi kosztami powinniśmy się liczyć?
W ostatnich kilku latach nieustannie rośnie obrót złotówkami w kantorach internetowych, można więc z całą pewnością stwierdzić, że jest to dobry pomysł na prowadzenie biznesu. Aby jednak założyć kantor internetowy, trzeba liczyć się z wieloma początkowymi kosztami oraz z koniecznością spełniania wielu restrykcyjnych wymogów.
Przede wszystkim, aby otworzyć kantor internetowy, trzeba dobrze poznać rynek i sprawdzić, jak działa konkurencja. Kolejną kwestią jest spełnienie wymogów formalnych. Właścicielem kantoru nie może być osoba, która w przeszłości była skazana wyrokiem sądowym za przestępstwa skarbowe lub za inne przestępstwa, których celem było osiągnięcie korzyści majątkowej. Nawet, jeśli kantor będzie już funkcjonował, właściciel co roku będzie musiał przedstawiać zaświadczenie o swojej niekaralności. Osoby, które miały konflikt z prawem w tym zakresie muszą więc szukać innych sposobów wirtualnego zarabiania pieniędzy. Osoby karane nie wzbudzają też zaufania w branżach, które wiążą się z obrotem dużą gotówką.
Jak duży kapitał początkowy jest potrzebny do otwarcia kantoru?
Planując otwarcie kantoru internetowego należy zadbać o odpowiednią platformę internetową z szyfrowanymi połączeniami oraz z bezpiecznym sposobem zatwierdzania transakcji. Trzeba również zintegrować kursy w swoim kantorze z tymi prezentowanymi przez Narodowy bank Polski. Szacuje się, że ab otworzyć kantor internetowy, trzeba dysponować około 50 tysiącami złotych początkowego kapitału. W rzeczywistości jednak początkowe koszty prowadzenia biznesu mogą być mniejsze lub większe w zależności od indywidualnych umiejętności, doświadczenia w branży oraz wiedzy. Trzeba również pamiętać, że prowadzenie kantoru jest dosyć czasochłonne oraz wiąże się z działaniem na bardzo konkurencyjnym rynku. W ostatnim czasie kantory online powstają bardzo licznie. Jest więc niemal pewne, że szanse na przetrwanie mają te działalności, które są w stanie zaoferować klientom konkurencyjne stawki oraz wiele usług dodatkowych.
Jak poradzić sobie na konkurencyjnym rynku?
Prowadzenie kantoru online wymaga również właściwej reklamy oraz promocji. Szczególnie na początku warto zainwestować w działania promocyjne, które przyciągną do kantoru nowych klientów. Klienci najczęściej wybierają sobie jeden kantor, z którego korzystają za każdym razem, gdy potrzebują wymienić pieniądze. Jest to więc branża, w której duże przychody dają przede wszystkim stali klienci, zadowoleni z jakości usług. Jak wybrać dobry i sprawdzony kantor internetowy? Opinie o konkretnym kantorze mają największe znaczenie, gdyż świadczą o wysokiej jakości świadczonych usług lub wprost przeciwnie. Jeśli szukamy kantoru, warto więc zrobić rozeznanie na forach internetowych czy w grupach na portalach społecznościowych. Jeśli inni użytkownicy polecają konkretny kantor, warto skorzystać z jego usług. Z pewnością będzie to lepszy wybór niż korzystanie z pierwszego lepszego kantoru, który kusi bardzo dobrymi kursami.