Jeśli outsourcing programistów brzmi dla Ciebie kusząco – czytaj dalej!

Spotkałeś się ze świętym Graalem zarządzania projektami: inicjatywą, która poprowadzi Twoją organizację w ekscytującym kierunku. Dobra wiadomość: to ekscytujące i nowe. Przed Tobą cała gama możliwości i nie możesz się doczekać. Zła wiadomość: jest ekscytująca i nowa. Nie ma prawdziwego szablonu do naśladowania i nie masz pewności, czy masz czas i talenty, aby je zrealizować.

Brzmi znajomo? To dość powszechny dylemat w świecie oprogramowania, szczególnie dla firm, które dopiero zaczynają uświadamiać sobie potencjał, jaki może zaoferować cyfrowe angażowanie klientów.Z przyjemnością usłyszysz zatem, że istnieje rozwiązanie tego problemu:

Outsourcing programistów.

Choć to kuszące, aby znaleźć najfajniejszą agencję na rynku i pozwolić im się tym zająć, musisz mocno zastanowić się, jakiego rodzaju outsourcingu chcesz, jak dużego zaangażowania chcesz i jak najlepiej zarządzać związek.

Czym jest outsourcing?

Outsourcing to, w skrócie, zlecanie funkcji biznesowych zewnętrznym dostawcom, a nie wypełnianie ich wewnętrznie.

Istnieje wiele obszarów, które firmy mogą zlecić na zewnątrz. Typowe z nich to:

• PR i reklama
• Obsługa klienta
• Produkcja
• Księgowość
• i tak, projektowanie i rozwój oprogramowania.

Dlaczego warto zlecić?

Na poziomie czysto praktycznym powinieneś rozważyć outsourcing tworzenia oprogramowania, jeśli nie masz już tego, czego potrzebujesz do wykonywania pracy we własnym zakresie. Oczywiście możesz zacząć od zera i zatrudnić zupełnie nowy zespół, jeśli uważasz, że rozwój oprogramowania będzie dla Ciebie kluczowym obszarem strategicznym w najbliższej przyszłości. Wymaga to jednak dużego zastrzyku gotówki z góry i od trzech miesięcy do 1 roku dodatkowego czasu, podczas gdy rekrutujesz najlepszych ludzi do pracy.

Rodzi to szczególne problemy dla mniejszych firm, których zdolność do konkurowania opiera się na szybkości i zwinności. Zatrudnianie jest kosztowne i czasochłonne, a wiele projektów oprogramowania wymaga poziomu wiedzy, którego nie jest w stanie pokryć jeden programista (lub dwóch).

Dlaczego warto zlecać tworzenie oprogramowania na zewnątrz?

Jeśli jest coś, do czego outsourcing daje Ci dostęp, to jest nim wiedza specjalistyczna
Najlepsze agencje rozwoju przyciągają najlepsze talenty. Ci ludzie jedzą, śpią i oddychają podczas tworzenia oprogramowania, nadążając za najnowszymi osiągnięciami w branży i najlepszymi praktykami.

Będą pracować nad projektami dla wielu klientów i będą mogli wykorzystać to doświadczenie, aby opracować najlepsze możliwe oprogramowanie dla Twojej firmy, przewidując typowe przeszkody i oferując porady w kwestiach, których możesz nie być pewien. Opracowanie tego rodzaju wiedzy we własnym zakresie jest trudne, czasochłonne i kosztowne. Zwłaszcza jeśli działasz w krajach, w których brakuje umiejętności, najlepsi programiści nie są tani, a konkurencja o nich jest zacięta.

Jeśli jesteś małą firmą, znalezienie tego rodzaju wiedzy w dowolnym rozsądnym czasie, w cenie, którą możesz utrzymać na dłuższą metę, będzie poważną walką. Outsourcing nie zawsze jest tani, ale jest niezawodnym sposobem na zdobycie potrzebnego doświadczenia bez wielomiesięcznego poszukiwania talentów.

Polecamy:
Lokal do wynajęcia na Ochocie? Sprawdź!