Wakacje w Turcji w październiku, czy warto?

Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby na wakacje jechać w sezonie. Najczęściej związane jest to z pracą i brakiem urlopu w tym terminie. To jednak nie oznacza, że nie można wyjechać na doskonałe wakacje w październiku. Wiedzą o tym turyści, którzy świadomie decydują się na taki krok. Masa ludzi wybiera wakacje w Turcji po sezonie. Gdyż za tym przemawia wiele argumentów. Takie wakacje mają sporo zalet.

Zalety wakacyjnego wypoczynku w październiku

Wybierając się na wakacje do Turcji w październiku możemy być pewni, że ogólny koszt wakacji będzie niższy. Jest już po wysokim sezonie, więc ceny są niższe. Sprzedawcy kończą sezon i przygotowują się do kolejnego. Aby nie magazynować towarów, obniżają ceny. W hotelach także jest taniej. Na plażach jest znacznie mniej ludzi. Do tego ciągle jest ciepło, ciągle można się opalać i pływać w morzu. Nie ma jednak obezwładniających upałów. Jest po prostu przyjemnie. Warto, więc zdecydować się na wakacje w tym terminie, gdyż jak widać, ma on wiele zalet

Wakacje w Turcji 2021 rok

Wakacje w Turcji w tym sezonie są odrobinę dziwne. Jest kilka obostrzeń, które niestety musimy zaakceptować. Przylatując tutaj na wakacje trzeba być albo ozdrowieńcem, albo zaszczepionym, albo mieć test PCR. Należy też pobrać darmowy kod HES. Natomiast po powrocie można trafić na kwarantannę o ile nie ma się zrobionego testu PCR, antygenowego, zaświadczenia o szczepieniu lub byciu ozdrowieńcem. Jednak wszystko bez problemu można ogarnąć i jechać na wakacje do Turcji. Nadal jest tam znacznie taniej niż na wakacjach w Polsce.

Kiedy kupować wakacje na październik?

Wydawać by się mogło, że warto czekać do ostatniej chwili i zdecydować się na zakup wycieczki w trybie last minute. O ile jeszcze jakiś czas temu takie rozwiązanie było doskonałym pomysłem, aby sporo zaoszczędzić, to w chwili obecnej tak nie jest. Cóż, Turcja w październiku cieszy się sporym powodzeniem i ofert last minute jest w tym terminie, z roku na rok, coraz mniej. Może się okazać, że nie znajdziemy nic godnego uwagi w interesującym nas terminie. I nawet, jeśli pojawi się coś interesującego, to trzeba być szybkim. Takie atrakcyjne oferty są kupowane momentalnie.

Ofert na październik i tak jest mniej niż w sezonie. Touroperatorzy mają mniejszą pulę wyjazdów. Pomimo, że coraz więcej ludzi w tym okresie wybiera wakacje, to i tak ich liczba jest znacznie mniejsza niż w wysokim sezonie. Dlatego kiedy już wiemy, że urlop mamy w październiku, to już teraz warto przeglądać oferty wycieczek do Turcji. We wrześniu powinien być znacznie większy wybór niż zaraz przed wyjazdem. Dwa, trzy tygodnie przed planowanym wyjazdem można znaleźć wakacje, które będą nam całkowicie odpowiadały. Im bliżej do wyjazdu, tym na większe ustępstwa możemy być zmuszeni się zgodzić, aby spędzić październikowe wakacje w Turcji.

A może samemu zaplanować pobyt?

Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne zaplanowanie całego pobytu. Nie szukanie ofert w biurze podróży, tylko złożenie wycieczki dla siebie. To nie jest trudne. Trzeba pamiętać tylko o czarterze w obie strony, transferze z lotniska, miejscach noclegowych, transferze na lotnisko. Najdroższy i najważniejszy jest oczywiście lot czarterowy. Jego warto szukać jak najwcześniej. Jeśli chodzi o miejsca noclegowe to oferta hoteli jest ogromna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie rzecz ma się z transferami z i na lotnisko. To wszystko jest doskonale przygotowane. Taki samodzielnie zaplanowany urlop będzie nie tylko tańszy, ale także znacznie przyjemniejszy.