Perspektywy zawodowe spawacza w Holandii

welding-2262745_640

Spawacz to jeden z najbardziej topowych zawodów, więc wszyscy, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności mogą dobrze zarabiać nie tylko w swoim kraju, ale także poza jego granicami. Przede wszystkim warto skierować swą uwagę na Holandię oraz kraje skandynawskie, gdyż to tam oferowane są najatrakcyjniejsze zarobki oraz najlepsze warunki zatrudnienia.

Zapotrzebowanie na spawaczy

Wśród krajów, które mają duże zapotrzebowanie na spawaczy, wymienia się Holandię. Świadczyć o tym może liczba ofert pracy w agencjach zatrudnienia. I tak zarówno spawacz TIG, jak i spawacz Mig/Mag w Holandii może bez większych trudności znaleźć pracę w swoim fachu. Co więcej, oferowane stawki są naprawdę konkurencyjne w porównaniu do zarobków w innych krajach, w tym także w Polsce. Dlatego mając fach w ręku, warto wziąć pod uwagę pracę właśnie w Holandii. Wiele firm dodatkowo oferuje zakwaterowanie, choć trzeba liczyć się z tym, że opłaty z tego tytułu zostaną potrącone z pensji.

Wymagania holenderskich firm

Z pewnością wielu z Was się zastanawia, jakie wymagania trzeba spełnić, by znaleźć pracę w Holandii. Przede wszystkim pracodawcy potrzebują wykwalifikowanych spawaczy, więc zanim zdecydują się kogoś zatrudnić, będą chcieli sprawdzić jego umiejętności. Nie wystarczą do tego same certyfikaty o przebytych kursach oraz zapewnienia o doświadczeniu, trzeba jeszcze się wykazać w praktyce. Dlatego, jeśli nie masz odpowiednich umiejętności i zgłaszając się do pracy, liczysz na szczęście, to muszę Cię rozczarować. Z pewnością będziesz musiał przystąpić do testu, który polega na wykonaniu próbki spawalniczej. Z jego przejściem oczywiście nie będą mieli żadnych problemów profesjonaliści. Inni, niestety powinni sobie darować, bo nie ma sensu zgłaszać się na stanowisko spawacza, bez odpowiednich kwalifikacji.
Istotne znaczenie ma także doświadczenie. Jeśli chcesz znaleźć atrakcyjną posadę w Holandii, to musisz wykazać się doświadczeniem w pracy na stanowisku spawacza (co najmniej dwa lata). Oczywiście, im dłuższy staż pracy, tym możesz liczyć na lepsze oferty. Jeśli po głowie chodzi Ci podrasowanie CV, to zapomnij o tym, bo firmy mogą sprawdzić, czy deklarowany przez Ciebie staż pracy zgadza się ze stanem rzeczywistym. Dlatego nie warto oszukiwać i pamiętaj, że nawet jeśli jako spawacz pracowałeś krócej, a masz odpowiednie umiejętności, to z pewnością szybko będziesz rozwijał swoją karierę i możesz zwiększyć swoje zarobki.

Czy jeszcze jakieś wymagania trzeba spełnić, by móc dobrze zarabiać w Holandii? Owszem, większość firm wymaga, chociaż podstawowej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. Przed wyjazdem lepiej się upewnij, czy jesteś w stanie sprostać oczekiwaniom potencjalnego pracodawcy, by uniknąć rozczarowania. Jedno jest pewne,dobry spawacz może przebierać w ofertach nie tylko z Holandii, ale także z całej Europy. O specjalistów biją się także pracodawcy z Norwegii, Danii, Szwecji oraz Niemiec. Aby się o tym przekonać, wystarczy mieć adekwatne kwalifikacje, umiejętności oraz doświadczenie w pracy. W znalezieniu zatrudnienia z pewnością pomogą agencje trudniące się w rekrutacji spawaczy. Wystarczy tylko się do takiej zgłosić.