Pięć wskazówek dla Polaków szukających pracy w Anglii

returning-home-after-working-abroad-takes-networking-and-hard-work-medium

Spora część osób pracujących w kraju stawia na zmianę pracy i tym samym wyjazd poza granice kraju. Decydując się na pracę za granicą naszego kraju należy dokładnie się przygotować do długiego wyjazdu, a co najważniejsze- znaleźć pracę. Aby być zadowolonym z wykonywanego zajęcia i spodziewać się dobrych zarobków należy przygotowania rozpocząć poszukiwania pracy.

Anglia kierunkiem pracowitych Polaków

Niezmiennie od lat spora grupa Polaków jako kierunek swojego wyjazdu w celach zarobkowych wybierają Anglię. Kraj cieszy się popularnością ze względu na dobre połączenia, różnorodne oferty pracy zarówno dla Anglików, jak i dla obcokrajowców oraz zarobki na przyzwoitym poziomie. My skupimy się na możliwościach znalezienia pewnej, uczciwej pracy w Anglii oraz sposobach na aklimatyzację w nowym miejscu.

Od czego zacząć poszukiwania pracy?

Przede wszystkim należy pamiętać, że podejmując pracę w innym kraju, na przykład we wspomnianej Anglii należy mieć świadomość, że sam styl życia oraz warunki pracy nieco się różnią w porównaniu z zatrudnieniem w kraju. Kiedy jednak zapadnie decyzja o wyjeździe do pracy za granicę należy szukać zatrudnienia w sprawdzonych źródłach. Jednym z takich miejsc jest serwis internetowy http://www.staffpartners.pl/, który wychodząc naprzeciw przedsiębiorczym bezrobotnym oferuje również ogłoszenia pracy spoza granic Polski. Decydując się na podjęcie zagranicznego zatrudnienia poprzez Urząd Pracy właśnie można być pewnym wiarygodności samego zatrudnienia, co chroni bezrobotnych przed problemami i niejasnościami bezpośrednio na miejscu. Równie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert agencji pośrednictwa pracy. Jest to podobna placówka do wspomnianego wcześniej Urzędu Pracy, z tym, że nie jest placówką państwową, a jedynie pośredniczy między pracodawcami, a osobami szukającymi pracy. Takie instytucje można znaleźć w większych miastach, dzięki czemu sam dostęp do różnego rodzaju ogłoszeń dotyczących zagranicznej pracy jest wiele łatwiejszy.

Znajomi, a poszukiwania pracy

Mówiąc o poszukiwaniach pracy w Anglii nie można zapomnieć również o metodzie znanej jak świat, czyli popularnej „poczcie pantoflowej”. Mając za granicą swoich znajomych jest o wiele łatwiej znaleźć wymarzoną pracę, bowiem osoby znajome pracujące już jakiś czas poza Polską mają nie tylko doświadczenie w zagranicznym zatrudnieniu, ale również mają większy i bardziej bezpośredni dostęp do ofert zatrudnienia. Dzięki temu osoba chętna i zdecydowana na wyjazd w celach zarobkowych ma większe szanse na szybsze znalezienie zatrudnienia.

Jasne zasady kluczem do sukcesu

Żeby rozpocząć pracę za granicą i być zadowolonym z zagranicznego zatrudnienia należy w pierwszej kolejności znaleźć pewne, sprawdzone zatrudnienie, na warunkach zadowalających dla obydwu stron zatrudnienia. Jednak nie samą pracą człowiek żyje, dlatego też oprócz samego zatrudnienia należy zadbać o takie kwestie, jak mieszkanie, sprawdzenie dojazdów do pracy czy pomoc znajomych rodaków już mieszkających w Anglii. Wydaje się to błahe, jednak w kryzysowych sytuacjach pomoc znajomych może okazać się zbawienna.