Pieczątka flashowa – co to jest? Najważniejsze cechy i zalety pieczątek flash

Nowoczesne technologie pozwalają nam pracować szybciej i wydajniej. Korzystając z dobrodziejstw postępu, sięgamy po coraz doskonalsze sprzęty, pojazdy, kosmetyki, oprogramowanie, a także… pieczątki flashowe. Na czym polega ich innowacyjność? Sprawdzamy!

Pieczątka flash i historia stempli

Dojrzali czytelnicy mogą pamiętać czasy, kiedy do wykonywania odbić używano jedynie ciężkich, drewnianych stempli. Pracownicy biur lub urzędów otwierali kasetkę, w której znajdowała się poduszka nasączona tuszem, zanurzali w niej stempel, a następnie wykonywali odbicie na dokumentach. Najczęściej z charakterystycznym hałasem. Młodsi czytelnicy mogą znaleźć pamiątki po tych czasach w domach swoich rodziców lub dziadków – być może bawili się drewnianymi stemplami i kasetkami z tuszem jako dzieci?

Produkcja stempli, których popularność słusznie minęła, była niezwykle czasochłonna i trudna. Co gorsza – odbicia, jakie nimi wykonywano, były często nieczytelne, rozmyte i mało wyraziste. Nic dziwnego, że specjaliści przez dziesiątki lat pracowali nad doskonaleniem metod produkcji pieczątek. Efektem ich działań są pieczątki flashowe.

Czym jest pieczątka flashowa?

Pieczątka flash wytwarzana jest przy użyciu technologii flashowej (angielskie słowo flash oznacza błysk) – wykorzystującej światłoczułe gumki oraz maszyny do naświetlania.

Jak wygląda produkcja pieczątek flashowych? Mikroporowata gumka o wysokiej światłoczułości umieszczana jest w maszynie błyskowej. Podczas naświetlania, które – w zależności od rodzaju urządzenia oraz skomplikowania wzoru – trwa od kilku do kilkunastu minut, na gumce odbijana jest treść pieczątki.

Warto wiedzieć

Pieczątka flashowa można spotkać również pod innymi nazwami, takimi jak:

Zalety pieczątek flashowych

Pieczątki flash wyróżniają się najwyższą rozdzielczością nośnika – zwykle jest 600 dpi lub więcej. Dzięki temu na płytce stemplującej możesz zamieścić bardzo małe elementy, skomplikowane logo czy grafiki z wieloma detalami. Pieczątka flashowa odwzoruje je bez najmniejszego problemu.

Ważną zaletą pieczątki flash jest również jej długa żywotność – tusz w automatach tego typu wystarcza zwykle na co najmniej 50 000 odbić. A kiedy się skończy, można go łatwo uzupełnić. I dalej cieszyć się wyrazistymi, czytelnymi odbiciami.

Pieczątka flashowa to rozwiązanie stworzone z myślą o tych, którzy cenią najwyższą jakość. Jeżeli zależy Ci na tym, by odbicie Twojego wzoru pieczątki firmowej, pieczątki-logo czy pieczątki imiennej zawsze wyglądało perfekcyjnie – jest to opcja idealna dla Ciebie.

Więcej kategorii pieczątek znajdziesz na: https://pieczatki-online.eu/kategorie-i-wzory-pieczatek