Planujesz organizację szkolenia firmowego? Bez tego się nie obejdziesz

hands-people-woman-meetingSzkolenia firmowe są na porządku dziennym w mniejszych i większych firmach. Nic w tym dziwnego, inwestycja w kadrę pracowniczą przynosi wymierne efekty, a pracownicy są bardziej lojalni wobec pracodawców, którzy chętnie inwestują w swoją kadrę i starają się podnosić jej kwalifikacje. Organizacja szkolenia powinna być jednak właściwie zaplanowana, aby wszystko odbyło się dokładnie tak, jak sobie to wymarzył pracodawca.

Przy planowaniu szkolenia trzeba przemyśleć wiele spraw. Przede wszystkim trzeba zdecydować, czy szkolenie odbędzie się w siedzibie firmy, czy w jakimś zewnętrznym ośrodku szkoleniowym. Szkolenia w siedzibie firmy są zdecydowanie tańsza opcją, gdyż nie trzeba płacić dodatkowo za miejscówkę. Jednak o wiele bardziej skuteczne i efektywne są szkolenia organizowane z dala od siedziby firmy. Dzięki nim pracownicy mogą nieco odetchnąć od firmowej atmosfery i chętniej przyswajają nowe wiadomości. Dobrze sprawdzają się też kilkudniowe szkolenia wyjazdowe w różne atrakcyjne miejsca. Można w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli przyswajanie nowej wiedzy z wypoczynkiem w ciekawych okolicznościach.

Wszystko dopięte na ostatni guzik

Jeśli już mamy wybraną ciekawą lokalizację na szkolenie, warto ją zarezerwować. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w dniu szkolenia będzie ona wolna. Najlepsze miejscówki szkoleniowe są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, może się więc okazać, że na ostatnią chwilę nic dobrego nie znajdziemy. Warto również zaplanować wszystkie elementy szklenia, sposób ustawienia stołów i krzeseł, a także obsługę multimedialną. Im szkolenie jest większe i na więcej osób, tym większym jest wyzwaniem logistycznym. Obsłudze szkolenia z pewnością przyda się interkom.tv, czyli nowoczesna technologia, która umożliwia porozumiewanie się na odległość w różnych warunkach i nawet na sporych dystansach. Interkomy są wiele wygodniejsze niż telefony, dzięki czemu świetnie sprawdzają się podczas różnych mniejszych i większych imprez.

Właściwy poziom merytoryczny

Aby szkolenie było udane i zapamiętane jako naprawdę atrakcyjne wydarzenie, warto również zadbać o dobrą kadrę prowadzącą wydarzenie. Im lepsi i bardziej fachowi prowadzący, tym lepiej dla uczestników szkolenia. Ważne, aby osoby prowadzące robiły to w atrakcyjnej formie i umiały naprawdę zaciekawić uczestników. Dzięki temu pracownicy chętnie będą uczestniczyli w różnych zajęciach, otworzą się na różne formy współdziałania, a przy okazji odpowiednio zintegrują. Dobrze zorganizowane szkolenie może przynieść firmie ogromne korzyści, dlatego warto takie wydarzenia organizować regularnie. Owszem, dla firmy jest to dodatkowa inwestycja, ale warto potraktować ją w wydatek, który bez problemu powinien zwrócić się już w najbliższej przyszłości. Docenieni i przeszkoleni pracownicy wykonują swoje obowiązki chętniej i sprawniej, a to przekłada się na lepsze wyniki całej firmy.