Planujesz ubezpieczenie pracowników? Podpowiadamy jak wybrać wiarygodnego ubezpieczyciela

protecting a family

Jeśli jesteś pracodawcą i trafiłeś na ten artykuł to być może zastanawiasz się nad koniecznymi krokami, które musisz podjąć aby upewnić się, że zapewniłeś swoim pracownikom odpowiednie ubezpieczenie.

Jakie pakiety ubezpieczeń powinien oferować dobry pracodawca? I w jaki sposób możesz zwiększyć atrakcyjność tych planów poprzez wybór wiarygodnego ubezpieczyciela? Skoncentruj się na następujących wskazówkach, aby upewnić się, że Ty i Twoi pracownicy korzystacie w pełni z korzyści zdrowotnych, po jakie można sięgnąć na dzisiejszym rynku.

Istnieją pewne kategorie, dzięki którym można uzyskać pakiety ubezpieczenia zdrowotnego dostosowane do potrzeb swoich pracowników.

  • Program określonych świadczeń – to jest to, co tradycyjnie uważamy za świadczoną przez pracodawcę opiekę zdrowotną. Pracodawca oferuje ubezpieczenie poprzez plan grupowy, a pracownik może korzystać z usług w ramach przyznanych mu świadczeń.
  • Program zdefiniowanej składki – w tej kategorii zamiast zapewniać pakiet ubezpieczenia, pracodawca zapewnia dodatek, a pracownicy wybierają plan, który jest dla nich odpowiedni z różnych opcji (np. może to być ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie rentowe).

Rozważ programy wellness

Omawiane powyżej ubezpieczenie na życie online kupisz na www.rankingubezpieczennazycie.pl które jest niezastąpione, jeśli chodzi o nagłe sytuacje medyczne, ale jako rozsądny pracodawca nie możesz zapominać iż środki zapobiegawcze są doskonałym sposobem na ograniczenie kosztów opieki zdrowotnej. Programy wellness z udziałem dodatków pomagają w spopularyzowaniu pośród pracowników zdrowych nawyków. Możesz przemyśleć i takie rozwiązanie.

Jedną z rzeczy, których nie chcesz robić, jest zaoferowanie swoim pracownikom bogatego planu ubezpieczenia zdrowotnego, a później uświadomienie sobie, że nie możesz sobie pozwolić na ten pakiet – co w konsekwencji prowadzi do tego, że trzeba ostatecznie zwiększyć składki pracownicze lub obniżyć korzyści. Ważne jest, aby przyjrzeć się kosztom swojej firmy i temu, czy możesz utrzymać ten poziom, zanim zdecydujesz, jakie plany zamierzasz zaoferować. Wiarygodny ubezpieczyciel nigdy nie będzie Cię naciągać na rozwiązania, na które nie stać Twoją firmę, ale zawsze zaproponuje dokładnie taki pakiet, który jest najbardziej dostosowany do potrzeb Twoich pracowników i możliwości finansowych firmy.

Zanim jednak wybierzesz się na rozmowę z ubezpieczycielem – zastanów się sam, czego szukasz. Czy twoja siła robocza składa się w dużej mierze z młodych, zdrowych pracowników? Pakiety z wyższymi odliczeniami i niższymi składkami miesięcznymi byłby tu bardziej wskazane, ponieważ członkowie tej grupy rzadziej korzystają z ubezpieczenia.

Dodatkowo warto dowiedzieć się, co oferuje swoim pracownikom konkurencja – bowiem oferowanie atrakcyjnych korzyści dla pracowników to kolejny sposób na przyciągnięcie poszukiwanych talentów. Dlatego koniecznie sprawdź, jakie korzyści oferuje Twoja konkurencja (skorzystaj z sekcji poświęconej karierze na ich stronach internetowych). Dowiesz się, co widzą twoi kandydaci, a następnie staraj się do tego dopasować lub przewyższyć swoich rywali.