Jak trzymać plastikowe torby i opakowania z dala od wysypisk śmieci?
Coraz więcej mądrych przedsiębiorców, a równocześnie – tych dbających o przyszłość ziemi, stawia sobie za cel pomoc w znalezieniu rozwiązań wycofanych z eksploatacji opakowań, w szczególności do recyklingu miękkiego plastiku.
Program recyklingu miękkiego plastiku to nie tylko sam skup plastiku, ale i związane z tym informowanie Polaków o tym, jak trzymać plastikowe torby i opakowania z dala od wysypisk śmieci. Zbierz wszystkie opakowania z miękkiego plastiku, których używasz w domu, upewnij się, że torby są puste i suche, i wrzuć je do pojemników w supermarkecie i sklepach detalicznych, albo zawieź bezpośrednio do skupu.
Mogą to być wszystkie miękkie torby foliowe, w tym torby na chleb, mrożonki, opakowania po papierze toaletowym, opakowania na słodycze i herbatniki, woreczki na chipsy, woreczki na makaron i ryż, koperty kurierskie, torby na zakupy, opakowania do higieny sanitarnej – w zasadzie wszystko, co można zrobić z plastiku. Klienci powinni mieć tego świadomość i przynosić zużyte miękkie tworzywa sztuczne z powrotem do sklepu i umieszczać je w śmietniku do recyklingu miękkich tworzyw sztucznych.
Recykling plastikowych toreb można nawet przekształcić w przydatne produkty, które można kupić!
Tak możesz pomóc stworzyć gospodarkę o obiegu zamkniętym. Recykling miękkiego plastiku to coś, co możesz zrobić. Warto więc pogłębiać swoją wiedzę na temat recyklingu toreb plastikowych i folii z tworzyw sztucznych, a także sposobów recyklingu toreb spożywczych i recyklingu folii bąbelkowej.
Coraz więcej marek umieszcza na swoich opakowaniach logo wskazujące na to, że dany produkt pochodzi z recyklingu miękkiego plastiku, aby pomóc Ci dowiedzieć się, co można poddać recyklingowi. Klienci mogą przynosić zużyte miękkie tworzywa sztuczne z powrotem do sklepu i umieszczać je w koszu na plastikowe torby. Jeśli chcesz poddać recyklingowi torby i opakowania z żywności, szybko wypłucz torbę, a następnie wywróć ją na lewą stronę, aby wyschła na powietrzu przez noc, zanim wrzucisz ją do innych zebranych plastikowych opakowań.
Miękkie tworzywa sztuczne, które wyrzucasz, są przetwarzane na szereg produktów z tworzyw sztucznych, które są sprzedawane w Polsce i za granicą. Aby mieć zrównoważoną gospodarkę o obiegu zamkniętym, w której materiały odpadowe są ponownie przetwarzane na nowe wartościowe produkty i towary, potrzebujemy pomocy każdego, aby zachęcać do tego, by zacząć kupować produkty powstałe w wyniku podejmowanych wysiłków w zakresie recyklingu.
Zwróć uwagę na zielono-biały pojemnik w lokalnym sklepie. Pamiętaj: do tego kosza należy wrzucać tylko miękkie tworzywo sztuczne, które jest czyste i suche. W przeciwnym razie cała partia jest zanieczyszczona i nie może zostać poddana recyklingowi.
Dziękujemy, że jesteście tak lojalnymi zwolennikami recyklingu plastiku!
To chodzi o nasze wspólne dobro, aby pokazać, co dzieje się z miękkim plastikiem oraz gamę produktów, z których jest wytwarzany. Czy wiesz, że możesz poddać recyklingowi folię bąbelkową? A dlaczego nie możesz poddać recyklingowi zaolejonej paczki chipsów? Warto wciąż i wciąż pogłębiać swoją wiedzę, aby wiedzieć dokładnie, jak można przetwarzać miękki plastik, a co w tym zakresie nie jest wskazane.