Platforma handlu elektronicznego – jak wybrać odpowiednią?

Firmy powinny wziąć pod uwagę koszty, funkcjonalność, elastyczność i skalowalność platformy handlu elektronicznego, zanim wybiorą odpowiednią dla siebie. Handel elektroniczny to rozwijająca się branża i wymaga najlepszych zasobów, aby odnieść sukces na rynku. W związku z tym właściciele firm poszukują najbardziej niezawodnej i skalowalnej platformy z szerokiej gamy opcji.

Aby pomóc przyszłym klientom w wyszukiwaniu, w tym artykule przeanalizowaliśmy najbardziej niezawodne platformy do handlu elektronicznego.

Odkrywanie typów platform handlu elektronicznego

Po pierwsze, przed zapoznaniem się z tegorocznymi wydaniami należy przejrzeć rodzaje platform. Istnieją dwa główne sposoby klasyfikowania platform handlu elektronicznego: open source i SaaS. Open source oznacza, że ​​możesz swobodnie sprawdzać i modyfikować jego kod. Chociaż hosting dla oprogramowania typu open source może odbywać się w chmurze lub lokalnie, wymaga ręcznej konfiguracji.

SaaS oznacza, że ​​system jest:

• zlokalizowany w chmurze,
• licencjonowany na zasadzie subskrypcji,
• hostowany centralnie.

Klienci mogą jednocześnie uzyskać hosting i platformę od dostawcy.

Zarówno platformy open source, jak i SaaS mają podstawowe pakiety dla małych firm i bardziej znaczące rozwiązania dla przedsiębiorstw. Wielkość firmy jest ważnym czynnikiem przy rozważaniu opcji.

Wybór platformy handlu elektronicznego

Eliminacja osób trzecich to najlepsza okazja do rozwoju biznesu e-commerce. Witryny internetowe powinny odzwierciedlać wewnętrzne preferencje i dawać firmom swobodę kontrolowania całego procesu. Powinieneś budować tylko na platformie, która zapewnia Twojej firmie bezpośredni kontakt i dostęp do informacji o klientach.

Strategiczne korzyści płynące z korzystania z dowolnej platformy handlu elektronicznego to:

• Będziesz mieć własny sklep zamiast korzystać z drop shipping lub innych dużych platform handlowych
• Zbudujesz swoją markę i będziesz ją promować w wielu lokalizacjach i na wielu urządzeniach
• Będziesz mieć elastyczność w kontaktach z klientami i zarządzaniu sklepem

Po zbudowaniu podstawowej działalności możesz używać różnych kanałów do promowania marki, zwiększania ruchu i sprzedaży. Te kanały mogą znajdować się w mediach społecznościowych lub na zamożnych rynkach, ale są korzystne tylko wtedy, gdy platforma e-commerce działa dla Twojego modelu biznesowego.

Popularne platformy obejmują różne wielkie marki, ale wśród nich na pewno wyróżnia się prestahop instalacja ze swoimi możliwościami. Niektóre z tych platform są open source, niektóre są rozwiązaniami SaaS, a inne są odpowiednie tylko dla potrzeb dużych przedsiębiorstw. Najlepiej przed ostatecznym wyborem sprecyzować każdą z nich, co może pomóc Ci wyjaśnić skuteczność każdego rozwiązania w biznesie e-commerce. Przed rozważeniem konkretnej platformy należy odpowiedzieć na kilka pytań, aby zawęzić listę opcji. Zapytaj siebie na przykład: ile chcę wydać? Ceny platform, ich pakietów i tworzenia stron internetowych są różne. Z góry zaplanuj te koszty, aby uzyskać dokładną wycenę.