Początek przygody z pieczątkami? Mamy trochę wskazówek!

Kiedy rozpoczynasz nowy projekt, prawdopodobnie trzeba się nauczyć jak tego dokonać. Na szczęście stemplowanie pieczątką jest stosunkowo łatwym rzemiosłem do rozpoczęcia – nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych pułapek, które mogłyby sprawić, że coś pójdzie nie tak. Oto kilka typowych błędów, które popełniają początkujący mając pierwszy raz do czynienia z pieczątką i jak ich uniknąć!

Grafika na pieczątce nie wygląda zbyt dobrze

Jednym z częstych błędów popełnianych przez nowych stemplujących jest rozczarowanie, gdy ich gotowy obraz z pieczątką nie wygląda jak gotowy obraz na pieczątce lub opakowaniu pieczątki. Dzieje się tak, ponieważ te obrazy były często tworzone przez profesjonalnych artystów. Firmy zajmujące się pieczęciami wybierają atrakcyjne obrazy pieczątek używanych do sprzedaży.. Ma to swoje wady i zalety, ponieważ może być inspiracją do tego, jak projekt może wyglądać po odbiciu, ale może być również trudny do osiągnięcia dla nowicjusza w temacie.

Rozwiązanie

Pamiętaj, że jeśli Twój gotowy obraz nie wygląda jak gotowy obraz na opakowaniu lub stemplu, prawdopodobnie porównujesz swoją pracę z profesjonalnymi artystami ― więc nie bądź dla siebie zbyt surowy! Eksperymentuj z różnymi technikami i dowiedz się, co jest dla Ciebie najlepsze.

Obrazy są poplamione lub nierówne

Chociaż wykonanie obrazu z gumowym stemplem powinno być bardzo proste, czasami zaskakująco trudno jest uzyskać dobre, spójne wyniki. Nadrukowanie obrazu na kawałku papieru dobrej jakości może być bardzo frustrujące, gdy okaże się, że po odbiciu jest rozmazany. Głównymi powodami, dla których obrazy nie są doskonałe, jest:

• zbyt duży nacisk,
• nacisk został zastosowany nierównomiernie,
• na stempel nałożono zbyt dużo tuszu.

Rozwiązanie? Spróbuj wstać, gdy chcesz stemplować, to pomoże Ci wywierać równomierny nacisk. Jeśli masz problemy ze stemplowaniem dużymi stemplami, spróbuj umieścić stempel na płaskiej powierzchni, zadrukowaną stroną do góry i ostrożnie umieść na nim papier, zanim potrzesz go dłonią. Upewnij się, że tusz jest równomiernie nałożony na stempel.

Znudzony ręcznie robionymi kartami? Gumowe stemplowanie to nie tylko tworzenie ręcznie robionych kart (chociaż nie ma wątpliwości, że jest to świetne zastosowanie w przypadku pieczątek!) Istnieje wiele innych sposobów wykorzystania znaczków. Do stemplowania można używać innych materiałów, takich jak szkło, tkanina, glina i inne.

Spróbuj czegoś nowego, na przykład stemplowania gliny polimerowej, kurczliwego plastiku lub tkaniny. Zrobiłeś wiele kartek dla innych ludzi, teraz jest czas, aby zrobić coś dla siebie. Biżuteria z gumowymi stemplami to świetny sposób na wykorzystanie swoich pieczątek i jednoczesne zrobienie czegoś fajnego dla siebie.

Przy tak wielu atrakcyjnych pieczęciach, ozdobach, papierach i innych przysmakach, trudno się dziwić, że niektórzy stemplarze odkrywają, że ich rzemiosło objęło naprawdę spory budżet w szokująco krótkim czasie. Jednym z kluczowych błędów popełnianych przez początkujących jest założenie, że muszą kupić wszystko, co jest dostępne. Nie o to chodzi! Ważniejsza jest jakość, nie ilość.
Artykuł powstał we współpracy z: https://www.maxonline.pl/