Napoje podczas pracy – jakie najlepiej spożywać?

W czasie pracy powinniśmy bardzo dbać nie tylko o to, co jemy, ale również to, co pijemy. Odwodnienie organizmu bardzo szybko daje o sobie znać w postaci kiepskiego samopoczucia, bólów głowy, a także spadku uwagi i koncentracji. Jeśli zależy nam na sprawnym wykonywaniu obowiązków zawodowych, zawsze warto mieć pod ręką dobre, zdrowe napoje.

Wiele osób w miejscu pracy stawia przede wszystkim na picie kawy i to w dużych ilościach. Tymczasem nadmiar małej czarnej wcale nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie czy koncentrację. Niewielkie ilości kofeiny faktycznie mogą działać pobudzająco i energetycznie, jednak nadmiar nie jest wskazany. Kawa wypłukuje z organizmu sporo witamin i minerałów, może negatywnie wpływać na pracę serca i układu krążenia, odwadniać, a więc wcale nie nawadnia organizmu. Jeśli nie potrafimy spędzić dnia pracy bez kawy, warto jest ograniczyć ją do jednego lub dwóch kubków dziennie. Pozostałe kubki kawy zamieńmy natomiast na bardziej wartościowe napoje, jak chociażby herbatki ziołowe czy owocowe. Nie mają może takiego aromatu jak świeżo zaparzona filiżanka kawy, ale są zdecydowanie bardziej korzystne dla naszego organizmu. Wybór herbatek ziołowych i owocowych jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy takie, które przypadną nam do gustu i będą smakowały.

Gazowane napoje to niezbyt dobry pomysł

W czasie pracy często sięgamy po słodkie napoje, które najczęściej pełne są zarówno sztucznych składników, jak i cukru, który zdecydowanie nie wpływa korzystnie ani na nasze zdrowie, ani tym bardziej na sylwetkę. Niektórzy piją takie napoje litrami, nie zwracając uwagi na to, że są one w takich ilościach po prostu szkodliwe. Warto więc zamienić je na zwykłą wodę, która zdecydowanie lepiej wpływa na zdrowie. Jeśli nie możemy z dnia na dzień rzucić słodkich napojów na rzecz zwykłej, czystej wody, warto robić to stopniowo. Wystarczy, że chociaż jeden czy dwa kubki napojów dziennie zamienimy na szklankę wody, a z pewnością o wiele lepiej się poczujemy. Możemy przy okazji odzwyczaić nasz organizm od stałych dostaw dużych ilości cukru.

Czysta i zdrowa, czyli jaka?

Aby woda korzystnie wpływała na nasz organizm, powinna pochodzić z pewnego źródła, być zdrowa i pozbawiona jakichkolwiek szkodliwych substancji. Tymczasem w wielu miejscach, także w biurowcach, woda może być twarda, pełna osadów, kamienia oraz innych elementów, których w niej być nie powinno. Dlatego ważne są zmiękczacze wody oraz inne rozwiązania, które pozwalają na poprawę jej jakości. Lampy UV Białystok czy sól tabletkowana to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na poprawie jakości wody, jej właściwości odżywczych i smakowych. Na https://mk94.pl/ znajdziemy szeroki wybór produktów przeznaczonych do uzdatniania wody, a także fachowe doradztwo i możliwość wykonania badania ujęcia. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że pijemy wodę w stu procentach zdrową, która będzie miała wyłącznie korzystne działanie dla naszego organizmu.