Podkłady na materac czy warto?


Zachowanie higieny w łóżku jest tak samo ważne, a nawet jeszcze ważniejsze niż w jakimkolwiek innym miejscu w domu. To właśnie w tym miejscu pole do rozwoju bakterii jest ogromne. Nawet częsta zmiana pościeli, w niektórych sytuacjach może nie do końca być skuteczna. Upalne, letnie noce wiążą się z nadmierną potliwością, a wówczas nie jest trudno o szybki rozwój bakterii, które wcale nie trzymają się wyłącznie samej pościeli i prześcieradła, ale również przenikają w głąb materaca. Wiele alergii wywoływanych jest poprzez roztocza i drobnoustroje, a wystarczy zakupić dobry podkład na materac, który nie obciąży domowego budżetu, a zadba o czystość łóżka. Materac, dzięki takiemu ochraniaczowi zyska na swojej trwałości i przydatności więcej lat, niż bez odpowiedniej ochrony. Ponadto ten przydatny produkt polecany jest, gdy mamy w nawyku jeść i pić w łóżku, jeśli dojdzie do zalania, wtedy najlepiej zmienić materac na nowy, a są to spore koszty. Samo zmycie plamy na nic się zda, gdyż wewnątrz materaca zaczną powstawać grzyby, które będą szkodliwe dla zdrowia.

Wodoodporny podkład na łóżko który dobry?

Podkład na materac/ ochraniacz nieprzemakalny to nic innego jak nieprzemakalne i oddychające prześcieradło z warstwą wierzchnią frotte. Wodoodporna warstwa z membrany PU zapewni ochronę przed wszelkiego rodzaju płynami. Takie prześcieradło nadaje się do wielokrotnego użycia i można je prać w temperaturze do 60 oC. Idealnie sprawdza się w domach jako ochrona na materac dla dzieci i dorosłych, jak również w placówkach służby zdrowia, ośrodkach pomocy społecznej, hotelach, sanatoriach itp.
Wybierając oferowany produkt zapewnisz sobie sterylną czystość a warstwa przepuszczająca powietrze nie spowoduje odparzeń i zapobiegnie przenoszeniu bakterii i zakażeń.
Produkt jest atestowany certyfikatem Oeko-Tex Standard dlatego jest bezpieczny i delikatny dla skóry najmłodszych.

Ochraniacze na materac bywają kojarzone z czymś, co mogłoby zakłócać spokojny sen oraz wpływać na wygodę. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie, ponieważ nie mają one żadnego wpływu na jakość snu, chyba że wyłącznie pozytywny w postaci ochrony przed nadmiernym poceniem. Dzięki nim materac może posłużyć wiele lat dłużej bez konieczności jego zmiany przedwcześnie z powodu zalania. W momencie, gdy do wypełnienia przedostanie się jakikolwiek płyn, niestety możemy zacząć myśleć o wymianie. Prześcieradło nie uchroni nas przed wydostaniem się szkodliwych dla zdrowia bakterii. Większość alergii, które dokuczają nam w ciągu życia, jest spowodowane nieprawidłową higieną w sypialni. Poza tym ochraniacze świetnie spisują się również w hotelach oraz szpitalach. Pozwala to na zachowanie niemal sterylności w miejscu, gdzie narażanie na bakterie jest szczególnie wzmożone. Opieka nad osobami starszymi i schorowanymi, które nie mogą wstawać lub robią to rzadko, staje się również łatwiejsza. Ochraniacz na materac jest niewidoczny po założeniu, co ma szczególne znaczenie w domach.