Pomysł na biznes: antykwariat online z płytami winylowymi

roadrunner-1-640x426

Szukasz pomysłu na własną działalność? Nie chcesz walczyć z biurami, pracownikami i administracją? Znasz się na muzyce, zwłaszcza tej nieco bardziej retro? Zastanów się zatem, czy odpowiadałby Ci następujący pomysł na biznes: założenie własnego antykwariatu z płytami winylowymi. Ale nie takiego zwykłego, w piwnicy odrapanej kamienicy – swój biznes mógłbyś prowadzić we własnym mieszkaniu. Brzmi dobrze? Przeczytaj, dlaczego warto.

Powrót do winyli?

Przede wszystkim rynek winyli przeżywa obecnie ponowny rozkwit; wiele osób docenia unikalne brzmienie starych płyt. Czasami śmiejemy się z takich hipsterskich zapędów, jednak każdy, kto włączył ulubioną płytę na starym gramofonie i wsłuchał się w jej brzmienie potrafi docenić niepowtarzalność winyli. Z jednej strony mamy więc modną młodzież zainteresowaną powrotem mody na retro, z drugiej zaś – ich rodziców, którzy przecież nie tak dawno temu bawi się na prywatkach i potańcówkach, na których winyle sprawdzały się całkiem nieźle. Niezależnie od tego, do jakiej grupy chcesz skierować swoją ofertę, z pewnością znajdziesz wielu klientów. Pora odkurzyć stare sprzęty i pogrzebać w pudłach na strychu – kto wie, może i Ty posiadasz całkiem niezłą kolekcję?

Z drugiej strony możemy się zastanawiać, czy taki antykwariat ma w ogóle rację bytu?

Przecież płyty winylowe można kupić w co drugim empiku, a jeśli nie ma nowego wydania, to z pewnością znajdziemy je szybko na allegro. Ale czy na pewno? Nieraz zdarza się, że dana płyta pojawia się bardzo rzadko i zdobycie jej wymaga czasu oraz znajomości. Oczywiście jest sporo magii w przeszukiwaniu miasta w pogoni za unikatem, ale okazuje się często, że musimy obejść się smakiem. Poza tym wielu kolekcjonerów niechętnie kupuje empikowe nowości – to w końcu płyty “bez duszy”, choć w pięknych opakowaniach i bez zagiętych rogów. Taki internetowy antykwariat mógłby łączyć zarówno tych, którzy szukają konkretnej płyty, jak i rozpoczynających przygodę z winylami, a także sprzedawców.

Jeśli ktoś planuje pozbycie się kolekcji lub przypadkowo znalezionych płyt, musi się czasami sporo nagłowić w przypadku wyceny. Jak poznać, czy dana płyta jest warta 100 zł, a nie 10? Nie w każdej miejscowości znaleźć można dobrze wyposażony antykwariat z profesjonalną wyceną – w antykwariacie online natomiast wstępne informacje można podać nawet na podstawie zdjęcia. Jest to zatem rozwiązanie bardzo wygodne dla klientów oraz dla prowadzących sklep.

A jakie jeszcze zalety ma działalność w sieci, bez oficjalnego saloniku?

Przede wszystkim oszczędność i wygoda – przecież to od Ciebie zależy, gdzie chcesz pracować. Nie musisz zajmować się wystrojem, godzinami pracy, lokalizacją sklepu. Tak naprawdę potrzebny Ci będzie komputer z dostępem do sieci, dobry aparat oraz… lekkie pióro. W końcu samo zdjęcie nie wystarczy – produkt należy także odpowiednio opisać, zareklamować, podać niezbędne informacje. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że potencjalny nabywca odwiedzi Twoją stronę i dokona zakupu, niż że przejedzie 300 km, żeby sprawdzić Twój sklepowy asortyment. Nic dziwnego, prawda? Warto połączyć zatem modę na powrót antykwariatów do łask z dobrodziejstwami zakupów online.

Zobacz jak wygląda profesjonalny sklep online z płytami winylowymi na stronie http://www.kultwinyla.pl/