Pomysł na biznes: usługi czyszczące dla firm

residential-paver-stone-cleaning-2

„Pomysłów na biznes jest tyle, ile głów myślących”. Znaczy to tyle, że każdy może mieć jakiś pomysł na biznes. Jeśli mieszkamy w takim mieście, jak np. Łódź, która jest miastem jak najbardziej przemysłowym, można zainteresować się pomysłem na np. czyszczenie kostki brukowej.

Takie usługi można oferować nie tylko dla firm, ale przede wszystkim dla użytkowników prywatnych posesji. Dlaczego? Bo w takim mieście jak wyżej wspomniana Łódź, będzie wiele kostek brukowych do mycia, choćby z powodu zanieczyszczenia powietrza, jakie nad tym miastem występuje.

Co jeszcze można proponować klientom, otwierając firmę czyszczącą kostkę?

Przede wszystkim należy zaproponować tanie czyszczenie kostki brukowej dla firm, oraz użytkowników prywatnych. Dlaczego tanie? Ano dlatego, że po Łodzi należy się spodziewać dużej konkurencji, ponieważ każdy wie, że w tym mieście jest dużo pracy. Jeśli chcemy dostać klienta, należy zaproponować także tanie mycie kostki brukowej, nie tylko dla prywatnych użytkowników, ale także dla firm.

Jeśli dana firma zechce skorzystać z naszej usługi, wtedy może ją cyklicznie ponawiać, a my będziemy mieć stałego klienta. Przy dużej ilości firm, można spokojnie wypracować duży zarobek w miesiącu, który będzie jednocześnie pomnożony przez usługi wykonywane dla jednostkowych klientów (zarówno prywatnych, jak i firm). Dlatego warto swoją pracę wykonywać jak najlepiej, aby klient finalny był zadowolony na tyle, żeby zechciał skorzystać z naszych usług także w przyszłości.

Jak często należy czyścić kostkę?

Są różne rodzaje kostek. Np. kostka brukowa wymaga częstego mycia, czyszczenia i impregnacji, aby zachowała swój normalny wygląd. Jest to kostka wymagająca. Z kolei kostka betonowa jest najmniej odporną kostką, ponieważ chłonie wilgoć, nie jest odporna na promienie UV, a jej utrzymanie to bezustanne czyszczenie i impregnowanie (wręcz systematyczne).

Najbardziej odporną kostką jest kostka granitowa. Także mycie kostki granitowej jest oczywiście wymagane, jednak już nie tak często, jak jej poprzedniczek. Jest ona odporna na promieniowanie UV, czy wilgoć, ale z kolei zagrażają jej różnego rodzaju mchy i porosty, czy nawet olej silnikowy. Należy więc zadbać o jej czystość, ale już nie tak często, jak kostek wspomnianych wyżej. Jest to jednak kostka na tyle droga, że niewiele osób ją kupuje. Więc firma zajmująca się czyszczeniem takich kostek może być spokojna o swoje zlecenia. Ich praca będzie wręcz cykliczna i systematyczna. Jeśli raz zrobi się dobrze, wtedy można już tylko czekać na kolejny telefon od klienta z prośbą o pomoc w czyszczeniu kostki przed domem.

Także same firmy jeśli będą zadowolone z pracy, nie będą szukać nikogo innego do mycia kostki. Takie firmy nie mają na to czasu i jeśli nasza praca się im spodoba, możemy być pewni, że następnym razem nas znów zatrudnią. Generalnie pomysł na taki biznes, to strzał w dziesiątkę, ponieważ żaden użytkownik kostki nie ma ani czasu, ani maszyn do jej czyszczenia.

W artykule wykorzystano porady pochodzące ze strony http://www.robserwis.pl/mycie-czyszczenie-kostki-brukowej-lodz/