Pomysł na biznes: wywóz śmieci

05-schrotthof-goerlitz

Według wszystkich znaków na ziemi i niebie okazuje się, że „w śmieciach” jest dużo pieniędzy. Otwarcie własnej firmy zajmującej się wywozem śmieci, choć skomplikowane – może być opłacalne.

Wywóz śmieci – jak zacząć ten interes?

Na początku przygotuj szczegółowy biznesplan, który przedstawi Twoje:

  • przepływy pieniężne,
  • plany rozwoju,
  • rodzaj działalności,
  • ogólne procedury biznesowe.

Dołącz dokładne rozumienie branży, w tym zakres wszelkich przepisów i licencji. Możesz użyć tego dokumentu do próby sfinansowania swojej firmy. Zadbaj o numer identyfikacyjny dla swojej firmy. Możesz użyć tego numeru, aby pisać wnioski o dofinansowanie, zatrudniać pracowników i zakładać rachunki bieżące. Twój wywóz warszawa po prostu bez tego nie może legalnie istnieć.

Zarejestruj swoją firmę. Jeśli boisz się, że coś zrobisz nie tak jak powinieneś – koniecznie skonsultuj się z profesjonalistami w tym temacie w sprawie wszelkich potrzebnych ci licencji branżowych lub zezwoleń, które musisz wykonywać, aby działać legalnie na danym terenie.

Wynegocjuj stawki składowania ze składowiskiem. Podczas gdy stawki te są tradycyjnie obliczane na podstawie tony, należy ustalić, czy opłata za tonę jest dla ciebie opłacalna – zwykle masz szansę na dogadanie naprawdę dużo lepszych warunków. Zatem skonsultuj się ze składowiskiem, lokalnymi władzami i przedstawicielami urzędu powiatowego. Zbadaj granty rządowe, które promują systematyczne działania związane z recyklingiem, szczególnie w obszarach takich jak nasza stolica.

O czym jeszcze należy pomyśleć?

Omów zasady składowania odpadów z instytucją za to odpowiedzialną, aby ustalić, co akceptują. Utwórz umowę, która ogranicza klientów do śmieci w ramach parametrów ustalonych przez składowisko. Takie przedmioty, jak ścinki z trawy i akumulatory samochodowe są często zabronione lub wyceniane w wyższych kwotach. Zaoferuj odbiór tych przedmiotów jako usługę wysyłania przedmiotów z odbioru trasy.

Kup przynajmniej jedną ciężarówkę i wózki na kółkach. Kontenery również będą przydatne, jeśli chcesz poszerzyć swoją ofertę. Musisz określić opłacalną cenę za usługę z lub bez niej. Sprzedawaj swoje usługi lokalnie, prezentując swoją ofertę dla każdego pojedynczego klienta – korzystając z odpowiednich narzędzi marketingowych.

Negocjuj z władzami miast w mniejszych miejscowościach w pobliżu Warszawy, czy nie mógłbyś świadczyć usług dla całego terenu. Małe miasta często przyjmują oferty od swoich podatników, ponieważ niektóre firmy oferują tylko obsługę skierowaną na większe miasta.

Czego będziesz potrzebować?

  • Śmieciarki
  • Mobilne wózki na śmieci
  • Kosze i kontenery na śmieci

Wskazówki

Zatrudnij niezawodnych pracowników, którzy będą pracować na wczesnych i długich zmianach.
Oferta odbioru dużych przedmiotów, takich jak materace i kanapy będzie ciekawym poszerzeniem usług twojej firmy.

Ostrzeżenia

Skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym. Należy uważnie przestrzegać przepisów dotyczących ochrony środowiska, ponieważ grzywny mogą być poważne w przypadku nielegalnego składowania lub niezachowania należytej staranności.