Pomysłowe rozwiązania finansowe dla nowoczesnych firm – skorzystaj z nich.

pexels-photo-1011329

Szukasz dobrych rozwiązań finansowych dla swojej firmy? Poznaj kilka naszych pomysłów, które mogą Ci się przydać.

Posiadanie wysokiej jakości produktów lub usług nie gwarantuje żadnej firmie sukcesu. Nie zapominajmy, że w każdym sektorze panuje spora konkurencja, której trzeba stawić czoła. Dlatego przedsiębiorcy stale szukają rozwiązań, które pozwolą im rozwijać działalność oraz zapewnić firmie płynność finansową. Nie jest to proste zadanie, ale całe szczęście mamy dostęp do bardzo wielu możliwości, które mogą nam pomóc w osiągnięciu wszystkich wyznaczonych celów. O jakich rozwiązaniach mowa?

Kredyt inwestycyjny na rozwój firmy

Jeśli myślimy o zakupie nowych maszyn, sprzętu lub wdrożeniu działań, które pomogą w rozwoju firmy, a nie mamy na to odpowiednich środków finansowych, to możemy skorzystać z kredytu inwestycyjnego. Z reguły udzielane są one na średni lub dłuższy okres, więc płatność można wygodnie rozłożyć na wiele lat. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy kupić wszystko, czego potrzebujemy, bez oszczędzania i zastanawiania się, czy nie ucierpi na tym budżet firmy.

Kredyt obrotowy na rozliczenie z kontrahentami

Niektórzy wolą wszelkiego typu modernizacje w firmie wykonywać z zarobionych środków. Co, jeśli koszty przewyższą dostępne środki? Jak rozliczyć wydatki związane z bieżącą działalnością firmy? Prosić kontrahentów o odroczenie płatności? Niekoniecznie, przecież można skorzystać z kredytu obrotowego. To idealne rozwiązanie na nieoczekiwane kłopoty z płynnością finansową. Decydując się na niego, sprawiamy, że żaden z kontrahentów nie dowie się, że firma ma chwilowe problemy i nie trzeba się tłumaczyć, czym są one spowodowane. Kredyt obrotowy można zaciągnąć nawet na 360 dni, więc to bardzo dużo czasu, by firmowe konto nie odczuło jego negatywnych skutków.

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości

Z kolej kredyt hipoteczny może okazać się dobrym rozwiązaniem, gdy rozważamy poszerzenie działalności o nowe biuro, magazyn, czy oddział. Wystarczy mieć nieruchomość firmową, by móc nałożyć na nią hipotekę i uzyskać potrzebne pieniądze na zakup nowej nieruchomości. Oczywiście pieniądze uzyskane z kredytu hipotecznego można też wykorzystać na inne cele. Jego wysokość będzie jednak uzależniona od wartości oddawanej pod zastaw nieruchomości, więc zanim o niego wystąpimy, warto się zastanowić, która nieruchomość zapewni nam odpowiednie środki.

Które rozwiązania finansowe wybrać?

Na to pytanie nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Każdy przedsiębiorca musi wybrać takie rozwiązania, które spełnią jego oczekiwania. Jedni będą potrzebować rozwiązania, które pomoże w zakupie nowego sprzętu, wyposażenia biura, czy floty samochodowej. Inni mogą mieć problem z chwilową spłatą kontrahentów i będą potrzebować kredytu obrotowego, a jeszcze innych uratuje kredyt hipoteczny. Aby jednak ułatwić sobie wybór, warto wziąć pod uwagę potrzeby swojej firmy, określić wysokość potrzebnego finansowania i zgłosić się pomoc do odpowiedniej instytucji.

Tekst opracowany wspólnie z https://www.habza.com.pl/.