Pomysłowe udogodnienia dla pracujących mam w nowoczesnych firmach

sand-pit-1345728_640

W dzisiejszych czasach wiele kobiet łączy macierzyństwo z praca na pełnym etacie. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kobiety mogą być idealnymi pracownikami, gdyż umiejętnie łączą życie zawodowe z wychowywaniem dzieci. Nowoczesne firmy mają więc sporo udogodnień, dzięki którym ich pracownice chętniej przychodzą do pracy i wykonują obowiązki zawodowe.

Udogodnień dla pracujących mam jest w polskich firmach naprawdę sporo. Przede wszystkim, dobrzy pracodawcy idą kobietom na rękę, jeśli chodzi o czas pracy. Bardzo często pracująca mama może korzystać z nienormowanego czasu pracy bądź też może pewną część obowiązków zawodowych wykonywać zdalnie, z poziomu domu. To dobre rozwiązanie szczególnie dla mam bardzo małych dzieci, które nie chcą, by ich maluszki przez cały dzień były z opiekunką czy też w żłobku.

Przyzakładowe przedszkola i place zabaw

Wiele firm oferuje pracującym mamom profesjonalną opiekę dla dzieci, miejsca w firmie, w których mamy mogą zajmować się dziećmi. Niektóre firmy, w szczególności duże przedsiębiorstwa, mają nawet żłobki i przedszkola dla swoich pracowników. To spore ułatwienie, dzięki któremu pracujące mamy nie muszą jechać przez całe miasto, aby odebrać swoje pociechy z przedszkola czy ze żłobka. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, a co więcej – takie przyzakładowe przedszkola bywają dofinansowane przez firmę, dzięki czemu kosztują sporo mniej. Przy niektórych firmach można też znaleźć place zabaw, gdzie rodzice mogą spędzić czas ze swoimi dziećmi. Sprawdzone i bezpieczne place zabaw metalowe to dobre rozwiązanie, dzięki któremu można mieć pewność, że zabawa będzie bezpieczna i dziecku nie stanie się żadna krzywda.

Bez względu na to, czy jesteśmy na niewielkim placu zabaw, czy na dużym, przestronnym miejscu dla dzieci, zawsze warto najpierw dobrze przyjrzeć się wszystkim zabawkom i upewnić się, czy są one na pewno bezpieczne, stabilne oraz czy posiadają odpowiednie atesty. Najczęściej na zabawkach można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące producenta, a często nawet numery kontaktowe do wykonawców. Jeśli takich informacji nie ma, lepiej jest od razu zmienić plac zabaw na inny.

Im więcej możliwości, tym większa lojalność pracowników

Coraz więcej właścicieli firm bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że pracujące kobiety zawsze musza łączyć obowiązki zawodowe z wychowywaniem i codzienną opieką nad dziećmi. Nie oznacza to jednak, że kobiety są gorszymi czy mniej wartościowymi pracownikami. Wręcz przeciwnie, potrafią bardzo dobrze zorganizować się, dzięki czemu z pracą zawodową radzą sobie o wiele lepiej niż niektóre osoby, które nie mają dzieci. Inwestycja w różnego rodzaju udogodnienia, dzięki którym kobietom łatwiej się będzie pracowało, jest więc w dużym stopniu inwestycją w lojalność pracownic, które nie będą poszukiwały innej pracy i będą w stu procentach poświęcały się obowiązkom w danej firmie.