Pomysły na integrację w firmie

casual-cellphone-cheerful-1289898Silny i zgrany zespół to podstawa nie tyle wybranego działu firmy, co całego przedsiębiorstwa. Aby wspierać wspólnotę pracowniczą warto zintegrować ją ze sobą za pomocą kilku przedsięwzięć. W tym celu warto zdecydować się na integrację firmową.

Wspólna aktywność fizyczna

Branie udziału we wszelkiego typu formach aktywności fizycznej po pracy w ogromnym stopniu wpłynie na integrację poszczególnych pracowników. Wspólna praca na pewnym etapie już nie wystarcza do należytego zbudowania wspólnych relacji i więzi. Sport i rekreacja realizowana w ramach np. udziału w maratonie z pewnością scementuje dotychczasowe znajomości i może stanowić początek nowych.

Cotygodniowe spotkania

Piwne piątki lub aktywne weekendy to doskonały sposób na cotygodniowe spotkania znajomych z pracy. Nie dość, że można na nich obgadać sprawy bieżące z życia firmy, to na dodatek poprawiają one integrację wśród pracowników. Tego typu spotkania można układać w ramach preferencji grupy i dostosowywać je do nastrojów panujących w firmie. Mogą one być połączone z atrakcjami pokroju escape room bądź paintball. Jeżeli chodzi o laserowy Panitball to ciekawą ofertę znaleźliśmy na stronie https://prezentmarzen.com/gra-w-laserowy-paintball-wroclaw/

Imprezy cykliczne

Wigilijki firmowe i imprezy rocznicowe to imprezy przeważnie cieszące się większą frekwencją pracowniczą. Następuje wówczas wielka integracja poszczególnych działów bądź filii danego przedsiębiorstwa. Takie przedsięwzięcia mają o wiele większą skalę, gdyż odbywają się przeważnie w restauracjach bądź podczas wyjazdów w odległe zakątki kraju i świata. Mają one szczególną wartość, gdyż pracownicy mają wtedy szansę na poznanie kolegów, których do tej pory znali jedynie z korespondencji służbowej.

Strefy wspólnego wypoczynku

Integrację w firmie wspierają zwłaszcza mocno specjalnie wydzielone strefy dla wspólnego odpoczynku pracowników. Mogą to być chill roomy, palarnie bądź pokoje gier i zabaw. Pracownicy co jakiś czas spotykają się w nich w ramach przerw bądź po pracy i wspólnie odpoczywają, ładując baterie przed nowymi obowiązkami.