Pora pożegnać się z bliznami

Da wielu osób blizny nie są wyłącznie defektem kosmetycznym, ale źródłem kompleksów, które odbierają pewność siebie. Faktem jest to, że nie wyglądają one estetycznie i odejmują atrakcyjności, szczególnie twarzy. Jeśli blizna jest świeża i od razu wesprzemy proces gojenia, może być mało widoczna. Niektóre są jednak zbyt głębokie i duże, aby się ich pozbyć domowymi sposobami. Nie mówiąc już o tych, które towarzyszą nam od wielu lat. Nie oznacza to jednak tego, że musimy się z nimi borykać do końca życia i z kolejnymi, które z pewnością się pojawią na przestrzeni następnych lat. Do dyspozycji jest wiele zabiegów, które pozwalają skutecznie zredukować blizny.

Sposoby na pozbywanie się blizn

Regularne złuszczanie naskórka bez wątpienia poprawia wygląd skóry, ale w przypadku blizn może okazać się to niewystarczające. Należy sięgnąć po głębokie peelingi, które dotrą do górnych warstw skóry właściwej. Martwą warstwę naskórka można zetrzeć mechanicznie podczas zabiegu mikrodermabrazji. Przeprowadza się go z użyciem tarczy diamentowej lub korundowej. Metoda ta okazuje się być jednak mało skuteczna do usuwania głębszych widocznych blizn, gdyż działa głównie na naskórek. Skuteczniejszym zabiegiem jest dermabrazja, która pozwala dotrzeć aż do warstwy brodawkowatej skóry. Metoda ta nie należy do przyjemnych i wymagana jest dłuższa rekonwalescencja. Dużo bezpieczniejsza i skuteczniejsza okazuje się być mezoterapia, która redukuje widoczność blizn i dodatkowo wyraźnie poprawia wygląd skóry. Do dyspozycji jest także zabieg karboksyterapii, z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Na skutek działania tej substancji blizny zaczynają stopniowo zanikać, skóra staje się wyraźnie odżywiona i odmłodzona. W przypadku karboksyterapii nie trzeba martwić się o wystąpienie jakichkolwiek niepożądanych efektów.

Profesjonalne usuwanie blizn Katowice

Najskuteczniejszą metodą usuwania blizn jest obecnie laseroterapia. Za pomocą lasera frakcyjnego ablacyjnego możliwe jest zredukowanie niedoskonałości skórnych w sposób małoinwazyjny, bez niszczenia skóry. Ryzyko wytępienia powikłań jest bardzo niskie. Podobnie będzie w przypadku lasera frakcyjnego nieablacyjnego, ale konieczne będzie wykonanie większej liczby zabiegów do osiągnięcia pożądanych efektów. Laser frakcyjny pomoże nie tylko na blizny, ale też zredukuje zmarszczki, usunie przebarwienia, rozszerzone naczynka i nieestetyczne znamiona. Laserowe likwidowanie blizn powoduje mikrouszkodzenia, co z kolei aktywuje naturalne procesy odbudowy skóry i pobudza produkcję włókien kolagenowych. Przed zdecydowaniem się na przeprowadzenie jakichkolwiek zabiegów mających na celu usunięcie blizn, najpierw należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.