Tej zimy – postaw na kulig i inne atrakcje polskich Tatr!

Wtul się pod koc i przeżyj staromodną przygodę ciesząc się z kuligu w Zakopanem! Lokalni górale oferują wieczorne przejażdżki saniami z możliwością zjedzenia posiłku w wiejskiej karczmie lub drewnianym domku, w którym czeka posiłek i rozpalony kominek. W zależności od warunków śniegowych większość kuligów odbywa się od połowy grudnia aż do marca i nawet kwietnia. Możesz nawet postawić na firmowy, czy też prywatny kulig Zakopane – dostępny na specjalne okazje!

Na jakie opcje kuligów możesz się załapać?

Kulig z dodatkowymi atrakcjami zwykle obejmuje przejażdżkę i jadło – miskę dziczyzny, gorące napoje, oscypki, opowieści przy ognisku, kulig z powrotem do miejsca noclegu. Inną ciekawą opcją może być kulig z deserem, który obejmuje przejażdżkę gorący i pyszny sernik z dzikimi owocami, popcorn, gorące napoje, opowieści przy ognisku, kulig z powrotem we wskazane miejsce.

Wyobraź sobie czasy, kiedy to sanie były siłą napędową zimy – wybierz się z lokalnymi gospodarzami na pięknych drewnianych saniach w siną dal. Sanie przemierzają oświetlone latarniami leśne szlaki Tatr, podczas gdy gwiazdy wskazują drogę nad Morskie Oko. Cofnij się w czasie do czasów, gdy niegdyś transportowano saniami zarówno ludzi, jak i niezbędne towary. Nie było innej alternatywy, teraz Ty ją masz.

Ciesz się kuligiem przemierzając tatrzańskie lasy na saniach!

Szybka jazda w kuligu dla znajomych, jak i dla całej rodziny. W regionie Zakopanego zima pokazuje się z najpiękniejszej strony. Jedna z tych stron ujawnia się podczas jazdy kuligiem po licznych, doskonale przygotowanych, częściowo oświetlonych trasach. Idealna odmiana i alternatywa dla nart dla całej rodziny, firmy, czy wszystkich znajomych.

Czy jest lepszy sposób na miłe spędzenie czasu niż romantyczny kulig przez zaśnieżony górski krajobraz? Równie popularnym zajęciem dla młodszych i starszych jest jazda na łyżwach. W Zakopanem mieszkańcy i goście mogą w każdej chwili skorzystać z tej formy spędzania wolnego czasu, jak i wielu innych równie przyjemnych atrakcji.

Kuligi i przyjemność po prostu idą w parze. Nie tylko widok na majestatyczny Giewont, który rzuca cień na każdy kąt w Tatrach, zrobi na Was wrażenie. Ale także wspaniała różnorodność przyjemności kulinarnych – od przyziemnych po wegańskie, w tradycyjnych lub nowoczesnych karczmach. Zakopanem – to wszystko tam jest!

Czy to tradycyjna klasyka w chatach, regionalne specjały na najwyżej położonym targu rolniczym w Tatrach, rozkoszowanie się grzanym winem pośród ośnieżonych szczytów czy wegańskie specjały w tradycyjnych karczmach – tutaj poczujesz się jak w domu.

Z roku na rok powiększa się również oferta wegańska w ośrodkach narciarskich – w końcu coraz więcej osób preferuje kulinarne korzyści bez produktów pochodzenia zwierzęcego. Region Podhala odgrywa tym samym rolę pioniera, bo tutaj również można sporo takich pyszności znaleźć. Oczywiście dla miłośników oscypków i mięsiwa też niczego po kuligu w zakopiańskich chatach na pewno nie zabraknie! Przekonaj się o tym koniecznie.