Poszukiwanie szybkiej gotówki dla firmy w trudnej sytuacji finansowej – sprawdź alternatywy

debt-consultant-56a635113df78cf7728bd68a

Gdy prowadzi się firmę, nietrudno wpaść w kłopoty finansowe. Nieraz jedno nieudane zlecenie lub klient, który nie jest w stanie opłacić faktury, może zaprowadzić przedsiębiorstwo na skraj bankructwa. Ale przecież wcale nie musi do niego dojść – jest wiele metod, by zdobyć szybką gotówkę, choć oczywiście każda wiąże się ze sporym ryzykiem.

Warto spróbować w banku

Często najlepszą metodą na szybką gotówkę jest ciągle kredyt bankowy. Bierzemy w końcu pieniądze od pewnej instytucji, a odsetki i inne koszty kredytu nie powinny być bardzo duże. Niestety, nie zawsze firmy w kiepskiej sytuacji mogą otrzymać taki kredyt. Dodatkowo, jeśli staramy się o większe pieniądze, proces decyzyjny w banku może sporo potrwać. A jeśli np. grozi nam bankructwo, nie zawsze możemy sobie pozwolić na takie czekanie.

Chwilówka lub pożyczka przez internet

Często firmy nie mogą otrzymać pożyczki, gdyż na przykład ich właściciel figuruje w BIK-u. W takiej sytuacji można się starać o pożyczki pozabankowe. Firm oferujących takie rozwiązania jest mnóstwo, więc teoretycznie jest w czym wybierać. Taki kredyt możemy dostać bez żadnych zaświadczeń z ZUS czy urzędów skarbowych. Najczęściej brane pożyczki pozabankowe nie przekraczają kilku tysięcy złotych, choć są takie firmy, które oferują natychmiastowy kredyt na 50 tysięcy złotych, a czasem nawet więcej. Oczywiście nie jest to rozwiązanie bez wad – pożyczki pozabankowe są zazwyczaj znacznie wyżej oprocentowane niż te z banków. Na tym rynku niemało jest też firm nieuczciwych, z którymi wiązanie się może oznaczać kłopoty. Warto więc zapoznać się szczegółowo z opiniami o takiej firmie, a jeśli zadłużamy się na większe kwoty, to można skonsultować umowę z prawnikiem.

Można poszukać inwestora

Kredyt nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli firma przeżywa tylko chwilowe kłopoty i może dobrze rokować na przyszłość. W takim wypadku można poszukać inwestora, który zapewni zastrzyk gotówki. Oczywiście nie każda firma może takiego inwestora pozyskać. Ponieważ najczęściej osoba inwestująca w firmę, chce mieć w niej udziały, to spółki są w zdecydowanie lepszej sytuacji, niż np. jednoosobowe działalności gospodarcze. Najszybciej inwestorów pozyskują firmy technologiczne, które mają duży potencjał wzrostu. Ale są i też tacy inwestorzy, którzy wolą wkładać pieniądze w tradycyjne sektory gospodarki, więc nikt tu nie jest na straconej pozycji.

Sprzedaż sprzętu też może być rozwiązaniem

Gdy sytuacja w firmie jest naprawdę zła, często nie pozostaje nic innego jak cięcie kosztów oraz sprzedaż sprzętu. Nie zawsze musi być to dramatyczna decyzja, bo w końcu wiele firm ma takie maszyny, z których zupełnie nie korzysta lub robi to dość rzadko. Sprzedaż takiego sprzętu może być więc najlepszym rozwiązaniem, by przetrwać trudny czas. W ostatniej kolejności należy się jednak pozbywać sprzętu, który wykorzystuje się w codziennej działalności firmy. Choć jeśli jest to ostatnia deska ratunku to można i ten krok rozważyć, nawet za cenę spadku możliwości produkcyjnych. W końcu gdy koniunktura się poprawi, można będzie powrócić do dawnych mocy produkcyjnych.

Pełną listę kont bankowych i ofert znajdziesz na stronie http://www.konto-bankowe-za-darmo.pl