Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Odmłodzenie twarzy można osiągnąć poprzez ablację skóry, zabiegi peelingu, resurfacing laserowy i wstrzyknięcia wypełniaczy. Ten ostatni jest popularny ze względu na prostotę zabiegu. Najpopularniejszym rodzajem wypełniacza skórnego na powiększanie ust jest żel do wstrzykiwania zawierający kwas hialuronowy.

Korzyści z wypełniaczy kwasu hialuronowego do powiększania ust są liczne i obejmują szybkie rezultaty, zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek na skórze ust. Wypełniacze kolagenowe są nadal używane, a w niektórych przypadkach ten rodzaj wypełniacza skórnego jest uważany za korzystny. Dzieje się tak jednak tylko w niewielkim odsetku osób.

Jak działają wypełniacze?

Cząsteczki kwasu hialuronowego w tych wypełniaczach są takie same jak cząsteczki wytwarzane naturalnie w ciele. Niestety większość z nas nie ma go zbyt wiele w naszej skórze lub pod warstwami skóry. Po wstrzyknięciu pod skórę ust kwas wciąga i zatrzymuje wilgoć. Nadaje to skórze nieco bardziej nawilżony wygląd, a rezultatem jest powierzchnia skóry bez zmarszczek. Same usta są teraz pełniejsze i mają bardziej ładną, naturalną krzywiznę.

W laboratorium wytwarzanych jest kilka rodzajów żeli wypełniających z kwasem hialuronowym, a dermatolog określi, który z nich jest lepszy do leczenia konkretnego obszaru. Na przykład, cięższy, bardziej gęsty i plastyczny żel może być odpowiedni do wygładzenia większych zmarszczek, takich jak fałdy nosowo-wargowe, ale cieńszy żel może działać lepiej w celu wzmocnienia granicy warg.

O wypełniaczach kolagenowych

Kolagen to naturalne białko w organizmie, które nadaje skórze elastyczność i jędrność. Występuje również w umiarkowanym stężeniu w więzadłach i stawach. Uważa się, że te wypełniacze zwalczają zmarszczki, ponieważ dodany kolagen w skórze i pod nią sprawia, że ​​powierzchnia jest nieco bardziej napięta. Zmniejsza to widoczność kurzych łapek i zmarszczek uśmiechu.

Zalety kwasu hialuronowego w porównaniu z kolagenem

Chociaż wypełniacze kolagenowe mogą pomóc w przypadku zmarszczek na niektórych obszarach twarzy, ale nie dodają objętości, więc w większości przypadków nie są preferowanym typem żelu do powiększania ust. Utrata wolumenu to najczęstszy problem zgłaszany przez klientów. Wypełniacze kwasu hialuronowego występują w wielu formach, a różnica polega na grubości i konsystencji żelu. Dzięki temu można dostosować zabieg do każdego klienta, co jest znacznie trudniejsze w przypadku wypełniaczy kolagenowych.

Dowiedz się, który wypełniacz jest odpowiedni dla Ciebie

Zwiększenie objętości poprzez wstrzyknięcie wypełniaczy skórnych na bazie kwasu jest zwykle jedynym zabiegiem wymaganym dla klientów, którzy chcą jak najszybciej i najskuteczniej uzyskać pożądany wygląd. Szukaj specjalistów, którzy są w stanie pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie wypełniacz skórny. Skontaktuj się z nimi już dziś, aby umówić się na wstępną konsultację – a z pewnością fachowo doradzą co wybrać w tym zakresie.